W543G oraz W340G

Zobaczymy, pomyślmy i coś wykombinujemy :slight_smile:

Obrazki :smiley:

Jeżeli chcesz odebrać sygnał za pomocą WR543 z WR340 to zmień przede wszystkim w tym pierwszym adres LAN na 192.168.2.1. Ustawiony musi być jako Client lub Client router. Wyszukujesz swoją sieć wpisujesz hasło. Pamiętaj aby po każdej operacji zastosować save i reboot.

Zabieg wykonany. Efektu brak.

Pokaż jak masz ustawiony WR-543.

Na WR340g w DHCP Settings też dopisz odpowiednią bramę (192.168.0.1) i DNS-y.

Dopisałem i dalej to samo.

Pokaż obrazek ze statusu WR543g

Proszę.

W ustawieniach W340G zmień kanał WiFi na ręczny np na 1. WR543 też powinien działać na tym samym kanale.

Spróbuj też testowo wyłączyć całkowicie zabezpieczenia na WR340g

Zabezpieczenia fabrycznie są wyłączone. Ustawienie kanału na sztywno nie załatwiło sprawy. Czy może być problem z zmiksowanym kanałem b/g?
Zostałem w pracy po godzinach i próbuję nnaprawić to.

Czyli Wireless Security jest wyłączone całkowicie sieć jest ogólnie dostępna? Po każdej zmianie robisz Save i reboot routera!?

Tak, robię reboot. A nie, tam są zabezpieczenia ale z tą siecią się łączy, tylko, że z DHCP ma problem, oto wpis z logu W543G
0591:DHCP request timeout.

Tak. Może połączymy się przez TeamViewer?

Nie pomagam poza forum a tym bardziej zdalnie.

Po wyłączeniu zabezpieczeń miałem duży problem z ponownym wejściem na tplinklogin.net, brak internetu. Wyłączałem kilka razy i nic. Dopiero jak wyłączyłem W543G i wyłączenie i włączenie W340G pozwoliło na zalogowanie się do niego i przywrócenie wcześniejszych ustawień.

Loguj się po IP LAN-owym a nie po domenie. Jakieś rezultaty tego braku zabezpieczeń? Podłączenie do WR340g po kablu będzie najlepszą opcją.

Większe problemy jak z zabezpieczeniami. O to chodzi, że nie mogę kablem.

Wyłączyłeś zabezpieczenia a nazwa sieci została. Pewnie w systemie jest zapisana plus zabezpieczenia których teraz nie ma.

Dlaczego? Co za problem podejść do router i podłączyć krótkim patchcord-em?