Virtual Box, a konfiguracja sieci domowej

Witam,
Mam następujący problem. Posiadam na parterze router wifi podłączony do Internetu (za pomocą kabla) - brak możliwości przeniesienia tego urządzenia. Internet działa bez zarzutu, problem pojawia się w momencie, gdy chcę zajmować się tworzeniem maszyn wirtualnych na piętrze - brak obsługi sieci wifi przez VirtualBox czy też VMware (w niektórych przypadkach ponoć działa zewnętrzna karta sieciowa wifi). Czy ma sens następujące rozwiązanie?:

  • Zakupienie dodatkowego routera z obsługą wifi, podłączenie do niego switcha, a z niego będą wychodziły połączenia kablowe do kart sieciowych w laptopie.
    bądź też:
  • Zakupu wspomnianego w innym wątku repeatera: TP-link WA850RE i wykorzystanie jednego (jedynego) wyjścia RJ-45 na połączenie kabla ze switchem, reszta jak wyżej.
    Idealnym rozwiązaniem byłoby podłączenie kabla do pierwszego routera na parterze i problem byłby rozwiązany. Niestety nie mam takiej możliwości, więc szukam alternatywy na poszerzenie sieci i dzięki temu bezproblemową pracę z VirtualBoxem.

Za uwagi, bądź też inne możliwe rozwiązania będę bardzo wdzięczny.

Jeszcze jednym wyjściem jest zastosowanie transmiterów PLC.

Sam używam virtualboxa i przez WiFi normalnie mam internet na maszynach wirtualnych. Na maszynach jest on dostarczony przez wirtualną kartę sieciową.
Konfiguracja tej karty przechodzi domyślnie jako NAT, można też ustawić ją jako Bridge z obecnym interfejsem sieciowym np kartą WiFi i na wirtualnej maszynie dostaniemy adres IP bezpośrednio z routera.

Dziękuję za sugestie. Spróbuję najpierw raz jeszcze powalczyć z maszynami i siecią wifi - posiadam wbudowaną kartę sieciową oraz dwie zewnętrzne (wszystkie z obsługą wifi). Jeśli to nie pomoże zdecyduję się na zakup jednego ze wspomnianych urządzeń. Tak, czy siak w mojej dalszej pracy się przydadzą.

Spróbuj najpierw w konfiguracji maszyny - network wybrać tryb Bridged Adapter i wybierz z listy aktualnie wykorzystywaną kartę WiFi.
Jeśli zmieniałeś coś w konfiguracji ( fizycznej) karty sieciowej to pamiętaj aby zaznaczyć w protokołach VirtualBox network bridged driver.

Dobrze, spróbuję jeszcze raz dokonać konfiguracji wirtualnej maszyny.
CHACA mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, gdyby nie udało i się z powyższa konfiguracją. Czy w przypadku PLC, jest możliwość takiej konfiguracji:
Router podłączony do transmitera PLC na parterze, na piętrze drugi transmiter PL podłączony kablem ze switchem. Dodatkowo router połączony kablem z komputerem stacjonarnym PC - w tym przypadku będą dwa porty routera bazowego zajęte - jeden na transmiter, jeden na PC. Czy tak skonfigurowana sieć będzie działała prawidłowo?
Czy takie urządzenie będzie odpowiednie: Transmiter D-link DHP-501AV 500Mbps?
Raz jeszcze dziękuję Wam za pomoc.

Transmitery (chodzi po 2 sztuki urządzenia) działają jak zwykły kabel LAN, czyli tak samo jak byś fizycznie połączył port LAN z routera na dole z portem w switchu na górze.

Problem wyjaśniony. Teraz spróbuję któregoś z rozwiązań i na pewno coś zadziała.
Dziękuję za szybką odpowiedź i nakreślenie sytuacji. Najpierw troszkę powalczę z konfiguracją maszyny wirtualnej, a jak po wykorzystaniu wszystkich pomysłów nadal maszyna nie będzie wykrywała sieci, to wówczas przejdę do drugiego rozwiązania - zakup transmitera PLC - jak słusznie zauważyłeś ilość sztuk 2 (jeden na parter, jeden na piętro). W tym przypadku będę miał router połączony ze switchem na piętrze za pomocą transmiterów, a komputer PC połączony kablem bezpośrednio do routera.