VG3631 - dzwonienie z telefonu w trybie VOIP -> VOIP

Witam,
proszę o informację dotyczącą konfiguracji VG3631
Chciałbym przed zakupem zapytać o możliwość dzwonienia do innych użytkowników VOIP nie mających własnego numeru telefonu. Np XXXX@sip.voipdiscount.com.
Czy i gdzie można taki numer wprowadzić by z klawiatury telefonu wprowadzić np 1-2 cyfry i móc się połączyć?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Krzysztof

Powiem szczerze nie nie polecam tego modelu routera. Lepszym rozwiązaniem jest osobo router i osobno bramka.

Dziękuję za odpowiedź, ale z niej nie wynika czy taka funkcja jest możliwa.
Mam fritz'a i tam wpisuje sie adres jak podałem we wcześniejszym wpisie do książki telefonicznej. W instrukcji VG3631 znajduje się lista speed dial, ale czy będę w stanie tam wprowadzić znaki inne niż cyfry?
Krzysztof
PS. Jaki jest problem z tym modelem skoro go nie polecasz?

Z tego co wiem miał być wycofany ze sprzedaży ze względu na problemy ze stabilnością pracy urządzenia. Ostatni oficjalny firmware też jest z przed roku. Zobacz sobie na oficjalną stronę tp-linka -
http://www.tp-link.com/en/products/discontinued/ i jest już w wycofanych z produkcji.

Dzięki, być może inni się wypowiedzą na pytanie z oryginalnego posta....

Pozwolę sobie panie administratorze niezgodzić się z tobą ;
routera o którym tu mowa używam od lipca zeszłego roku i jestem nawet z niego zadowolony .
A najnowsze firmware jest z września zeszłego roku .
Jest to wersja beta opracowana przez polski support tplinka .
Jest w tym routerze wszystko czego mi potrzeba ; 2 porty usb , serwery dlna , druku , ftp , bramka VOIP .
Ciekawe czy teraz po wycofaniu tego modelu wprowadzą inny , lepszy :cry:
:-[

Masz takie prawo :wink: Z jakiegoś powodu sprzęt został wycofany z produkcji.

To, że zaprzestano produkcji nie musi być argumentem za wadliwością produktu. Skoro nie ma na rynku ulepszonego modelu sugeruje, iż technologia - w tym przypadku ADSL - nie zapewni wystarczającego wolumenu sprzedaży na poziomie globalnym. Moim zdaniem należy oczekiwać modemów wspierających PON lub inne
Chciałbym ponownie wrócić do mojego pytania: czy to urządzenie potrafi zapisać w książce adresowej adresy w formacie np xxxxx@sip.voipdiscount.com i wybieranie takiego adresu skrótem z telefonu?