Utrata polaczenia z internetem

Witam.
Od jakiegos czasu mam problem z internetem a mianowicie trace polaczenie z nim, reset modemu oraz routera natychmiastowo przywraca polaczenie jednak po kilku minutach potrafi znow zgubic i na nowo trzeba resetowac. Jest to dosyc dziwne bo potrafi przez kilka dni nie gubic a czasami kilka razy w ciagu dnia.
Myslalem ze to problem z routerem wiec zakupilem nowy tak samo kable ethernet jednak problem dalej wystepuje.
Moj modem to Cisco EPC3208
Router - TP-Link WR740N
Kable mam podlaczone w nastepujacy sposob : Kabel ethernet leci od komputera do routera na slot WLAN
A kabel ethernet od modemu do routera na slot WAN
Przywracalem ustawienia fabryczne, wgrywalem najnowszy firmware routera ale nic nie pomaga.
Czy to moze byc problem od dostawcy czy z mojej strony cos nie tak ?

Patrząc o wysypie podobnych wątków to może być uszkodzona sztuka.
I uwaga:

Gniazdo LAN jak rozumiem, bo WLAN to interfejs bezprzewodowy (Wireless LAN) więc siłą rzeczy gniazda nie ma :slight_smile:

Ach tak zle napisalem, chodzilo mi o gniazdo WAN :smiley:
Uszkodzona sztuka tzn router? Dziwne troche bo poprzedni router dzialal z 6 lat wymienilem go na nowy i tez by sie uszkodzil ?

Może być awaria sprzętowa, może być awaria zasilacza, a możesz mieć jakiś dziwny problem (typu zasilanie w sieci domowej na poziomie 190V - widziałem i takie numery).
Ja bym wymienił, jak jest taka opcja.