Ustawienia QOS TD-W8970 w sieci domowej

Witam. Dzisiaj otrzymałem model tp-link W8970, który zakupiłem specjalnie w celu ustawień priorytetu (szczególnie pod gry online) pomiędzy czterema osobami w sieci przez wifi. Krótko mówiąc chodzi mi o zniwelowanie pingu sięgającego po 200-300, w czasie gdy brat/siostra coś oglądają.
Current Rate (Kbps) 1160 11984
Max Rate (Kbps) 1160 13044
SNR Margin (dB) 6.6 7.7
Line Attenuation (dB) 10.2 31.7
Errors (Pkts) 0 0
Tutaj macie wycinek ze statusu na ustawieniach modemu. Bardzo proszę o pomoc w odpowiednich ustawieniach. Dodatkowo mam pytanie- czy jest możliwość ustawienia priorytetu na daną aplikację poprzez protokoły lub coś innego. Do tej pory nie udało mi się skonfigurować bandwith control odpowiednio i zawsze ktoś z rodziny miał "lagi". Proszę o pomoc.

Jedyna możliwość to Bandwitch Control w tym urządzeniu. Konfigurację musisz dobrać do parametrów łącza i swoich potrzeb metodą prób i błędów.

Wąskim gardłem przy łączu ADSL-owym jest upload:

Pamiętaj że w poradniku to tylko przykład.

Dobra dzięki za pomoc już sobie poradziłem. Porady dla innych- kluczowe jest ustawienie maksymalnego downloadu zamiast zawsze dawać ten maksymalny. Wtedy osoba oglądająca/pobierająca coś nie będzie mogła PRZEKROCZYĆ tego progu i nie zajmie nam naszej części "internetów".

Jeżeli masz chwilę proszę wrzuć swoją konfigurację Bandwith Control, na pewno komuś się przyda w przyszłości. Zamknij też wątek jeżeli temat rozwiązany.

Witam, który priorytet jest najwyższy 1-9?

Jedynka jest najwyższym priorytetem

Jeszcze ja dodam coś od siebie w celu ustawień Bandwitch control co do gier, akurat na PS4 ale w przypadku PC będzie tak samo:
Odpalamy jeden komputer na którym będziemy grywać online wszystkie inne laptopy w sieci wyłączamy, wchodzimy na serwer i gramy w Bandwitch control ustawiamy jak najniższą wartość w Donwload i Upload w opcji MAXIMUM. Po jakimś czasie pojawią nam się lagi wtedy zwiększamy minimalnie np o 50kbps teraz wiemy że tyle nam jest potrzebne do grania komfortowego. I właśnie te wartości przepisujemy z MAXIMUM do MINIMUM po takim zabiegu za każdym razem gdy włączamy tego PC do sieci ma przypisane IP po MAC router automatycznie nam przydziela to minimum. W maximum można dać na full.
U mnie 2 laptopy 2 dekodery CP na ipli a na PS4 idzie grać netia synchro 11260.
Pozdro.