Ustawienia Archer C6 + AP WA801ND + drukarka WI FI

Witam,

Mam pytanie odnośnie pomysłu rozwiązania mojego problemu .
Dom piętrowy , na dole w salonie jest obecny Archer C6 i niestety zasięg wi fi na piętrze jest znikomy .
Dlatego chcę wykorzystać kable jakie mam pociągnięte w domu . Mianowicie pomysł jest aby z Archer C6 wyjśc kablem rj 45 na piętro i tam dać właśnie AP WA801ND i tu podłączyć drukarkę po wi fi aby była dostępna w sieci dla domowników .
Sprawa niby prosta ale nie dla mnie :slight_smile: Pytanie jak ustawić AP aby była to taka sama nazwa sieci jak na dole w C6 .
Na którym urządzeniu ustawić stałe IP dla drukarki , oraz czy trzeba ustawić AP ze stałym IP w C6 ?

Chciał bym aby całość sieci była jako jedna sieć a drukarka dostępna dla każdego w sieci podłączonego w domu .

Będę wdzięczny za rady jak to ustawić aby miało to ręce i nogi .

Z góry dziękuję za pomoc .

Witam,
WA801ND w konfiguracji jako AP będzie używał sobie tylko adresu IP. Pakiety z DHCP będą przechodziły z Archera C6.
Nazwa sieci - lepiej dać na inną a nie identyczną. Te sprzęty nie obsługują poprawnie roamingu, więc będziesz widział jedną sieć i nie będziesz mógł zadecydować do którego wifi się podłączysz. a np przechodząc z dołu do góry wifi się przełączy dopiero kiedy sygnał z dołu przestanie być widoczny.

Drukarka podłączona do dowolnego wifi powinna działać tak samo.