UPC Ubee evw3226 i Tp-link WR 740N

Witam wszystkich.
Od 2 dni posiadam modem Ubee i internet 60Mb/s w UPC.
Od razu po rejestracji modemu przełączyłem go w tryb bridge i podpiąłem do swojego TP-Linka wr740n v1, standard 150Mbit/s
Niestety osiągi przez mój router na kablu LAN i na Wifi to maks 20Mbit/s ściąganie / 5,5 Mbit/s wysyłanie.
Wydaje mi się że w praktyce na moim sprzęcie powinienem osiągnąć 60Mb na kablu i ok 40Mb na Wifi.
Czy możliwe że Ubee nie chce za dobrze gadać z routerem z 2010 roku ?
Soft w routerze Gargoyle 1.6.2 ,w Ubee EVW3226_1.0.16.
Kanał wifi mam w miarę czysty, ale jak na kablu jest kiepski transfer to podejrzewam że to coś między Ubee a tp-linkiem.

Wgraj ponownie oryginalny soft TP linka i zobacz co będzie się działo .

Na oryginalnym sofcie tp-linka było to samo.
Wgrałem gargoyle z nadzieją że to pomoże.

Router nie jest chyba nowy patrząc na wersję sprzętową? Sprawdził bym w pierwszej kolejności zasilacz.

Panowie, mam podobnie jak kolega, UBEE + TL-WR740N ver4 . UBEE po kablu i wifi idzie pięknie ponad 50 mbps , no tp link 25-28 po wifi , po kabelku tak samo jak UBEE czyli 50 parę. Czyżby klątwa ubee? Ustawiałem w tp linku samo n i odległy kanał, nic zawsze taki sam transfer po wifi : okolice 30mbps, co by tu jeszcze ustawic? dzwoniłem do UPC, twierdzą że z UBEE wychodzi 60 i w sumie mają racje, móią że gdzieś radio tp linka blokuje skoro po jego lan-ie idzie z pełną prędkością. jesli macie sugestie proszę o podpowiedź

Jaką masz prędkość pobierania pliku gdy jesteś połączony po wifi z TP linkiem? Sprawdź jaką prędkość uzyskasz wyłączając na chwilę szyfrowanie sieci .

Dzięki za szybką reakcję. sprawa wygląda następująco: TP LINK po kabelku daje prawie 60 mbps, a po wifi 30mbps, wczoraj wgrałem najnowszy polski soft, nie ma różnicy. Ale żeby nie było tak źle, nie przeszkadza mi to wcale bo 30mb w pokoju dzieci to i tak fajnie, chciałem tylko zapytać może ktoś wie dlaczego wifi ubija prędkość transferu. z szyfrowaniem czy bez tp link zapodaje po wifi do 30 mbps i dalej ani ani :slight_smile: ale to nie jest jakiś masakryczny problem, ot ciekawostka. dzisiaj kumpel pożyczy mi linksysa, zobaczymy jak on się znajdzie w tej sytuacji.

Szerokość kanału ustaw na 40MHz

nici z linksysa od kolegi... ale widzę że nie jestem sam z takim zjawiskiem. Kolega z innego forum miał dokładnie tak samo, i okazało iś że po wymianie ubee ból ustąpił
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=9540

Czyli wszystko jasne . Zatem pozostaje kontakt do operatora w celu wymiany urządzenia.