UPC, TP-LINK-Technicolor

witam,
zmieniłem ostatnio dostawce usług internetowych z netii na UPC, dostałem od UPC modem Technicolor T7200, z racji tego, że jest ubogi konfiguracyjne przełączyłem swojego TP-linka N600 w tryb AP i teraz TP link działa jako nadajnik wifi. Wszystko byłoby fajnie ale pojawiły mi się nastapujace problemy:

  1. Nie moge połączyć sie z ddns - korzystałem z no-ip (bark mozliwości zalogowania na TP-linku)
  2. Moge połączyć sie z ddns (no-ip - ten sam co w tp-linku) na kamerze, ale już nie moge się zalogować do samej kamery korzystając z tego ddns
  3. Kamera to foscam 9821 i ma jakiś wbudowany ddns, ale do niego także nie mogę się połączyć...
    co robię nie tak?
    byłbym wdzięczny za podpowiedzi odnosnie prawidłowej konfiguracji w układzie T7200->N600...
    pozdr.

Ustawić adres IP na TP-linku z podsieci głównego routera -

  1. w TC 192.168.1.1 ustawiam DMZ dla tp linka 192.168.1.10
  2. ip kamery 192.168.1.20:88
  3. tp-linka ustawiam jako router wifi
  4. na tp-linku wlaczam ddns (no-ip)
  5. w innej sieci wpisuje w przegladarce: xxxx_no-ip_org:88 i otwiera sie obraz z kamery
    prosze o poprawki jesli opis ma blędy

potestowalem i jest dalej problem - tp-link ddns nie loguje sie....
jakies pomysły? czy to zle ustawienia tp-linka czy t7200?

To raz jest dobrze a raz masz problem!? Bo nie bardzo rozumiem :frowning:

"5. w innej sieci wpisuje w przegladarce: xxxx_no-ip_org:88 i otwiera sie obraz z kamery"
tzn, wdaje mi się, że powinno zadzialać... ale nie zadziało...

Logując się na zewnętrzny adres IP masz dostęp do kamery (bez użycia domeny)?

nie mam,
nie wiem czy problem jest w konfiguracji tp-linka czy Tc7200.
Na tc7200 mam uruchomionego DMZ na IP tp-linka wic tu całyruch i wszystkie porty sa otwarte, więc to chyba raczej problem z N600...
ale juz nie mam pomysłu co jeszcze mogę odblokować...

Kolego po pierwsze musi się zdecydować czy konfigurujesz TP-linka jako router czy AP. Jeżeli konfiguracja TP-Linka jako AP to twoje DMZ na adres IP TP-Linka nie mam sensu, powinieneś to zrobić na adres IP kamery.

mam tplinka td-9980 i on nie ma opcji AP tylko Wireless Router Mode, wszystko chciaonfigorowac tak aby cała siecią administrowac z tp-linka, niestety technicolor nie ma opcji bridge

Funkcji nie ma ale można go skonfigurować jako AP, tryb Wireless Router Mode ale podłączenie bez WAN-a z wyłączonym DHCP na TP-linku.

wiec jak to w końcu skonfigurowac żeby wszystko hulało?
tp-linka ustawic jako wireless router np 192.168.100.250
tc7200 ustawić z IP 192.168.100.240
na tp-linku wyłaczyc dhcp

i dalej jest zagwozdka bo:
na tc7200 nie moge włączyć ddns (brak opcji)
jak włacze na tc7200 DMZ na kamere (łaczy sie po wifi z tp-linkiem) to nie moge sie połaczyć już z innymi urżądzeniami np. NAS (można zdefiniowac tylko jeden DMZ)
nie moge zdalnie administrować tp-linkiem

OK kamere skonfigurowalem, mialem bład w bramie kamery podalem IP tp-linka, a nie tc7200,
pytanie dlaczego na tp-linku nie moge połaczyc sie z ddns?
Musze otworzyc jakies porty na tc7200 i coś jeszcze...? bo jak włącze DMZ na tc7200 dla Tp-linka tez sie nie chce połączyć...

Na razie skupmy się na połączeniu przez adres IP a nie domenę. Jaki jest adres IP kamery? Lokalnie masz dostęp do kamery?
Pokaż zrzuty ekranu ze statusu tc7200 i TP-linka.

teraz jestem w pracy i nie mogę żadnych zrzutów zapodać, spróbuje wieczorem.
Do kamery mam dostep lokalny i już także zdalny :slight_smile:
Aby realizować połaczenie z kamerą z zewnatrz na TC7200 wyłączyłem DMZ(choć tez działało) i otworzyłem port kamery.
Jeszcze do rozgryzienia mi zostało jak połączyć się z wykorzystaniem ddns z tp-linkiem (na tc7200 nie mozliwości zdefiniowania ddns)...

Problemem jest to że router ma na WAN-ie zera lub jak podłączysz przez WAN to ma adres prywatny i takie informacje wysyła prawdopodobnie na serwer ddns.

witam ponownie, niestety wczoraj windows zaczą mi sie aktualizowac i komputer był zablokowany, tak więc temat ponownie dziś zaczynam męczyć...
Ponawiam pytanko jak skonfigurować router TD-9980 podpięty do technicolor TC7200 i pracujący tylko jako router wifi.
Ja mu nadałem po prostu IP w moim lanie i po wifi rozgłasza net, natomiast nie mogę uruchomic na nim DDNS (no-ip).
IP technicolora: 192.168.10.10
Ip tp-linka: 192.168.10.20, brama 192.168.10.10 + DNS z UPC.
nie jest podpięte wejscie WAN na tp linku tylko LAN.
Powinienem jakoś skonfigurować WAN na TP-linku i w to wejście wpiąć kabel cieciowy z TC7200? jeżeli tak to jak ustawić WAN i LAN?
Rozumiem, że technicolor jest ustawiony OK, żdnych dodatkowych portów nie muszę otwierac i ma potzreby kombinowania, a problem lezy generalnie w ustawieniu TP-linka?

W poprzednim poście miałeś odpowiedź na twoje pytanie.

Rozwiązaniem może być konfiguracja technicolor-a w bridge-u ale to musi zrobić dostawca internetu. Wtedy adresacja na WAN-ie TP-linka będzie publiczna.

nie da rady na TC7200

dlatego dalej drążę:
to prosilbym o pomoc jezli tc7200 ma adres 192.168.10.10, to wpinam z niego kabel lan do portu WAN w tp-linku i ustawiam tam statyczne IP np: 192.168.10.11, jaką ustawiam bramę i DNS po stronie WAN ? a smego tplinka ustawiam z adresem np: 192.168.1.1, jaką tu ustawiam bramę i DNS?

Bramą jest adres IP routera brzegowego czyli 192.168.10.10 a dns-y znajdziesz na stronie dostawcy lub w googlach.

ale po stronie lan i wan tak samo?

Oczywiście że nie, po stronie LAN adresacja musi być z innej podsieci aby w ogóle NAT zadziałał. Możesz zostawić domyślnie 192.168.1.1