UPC, TP-LINK-Technicolor

no właśnie nie mogą być takie same sieci po obydwu stronach, dlatego jakie muszą mieć bramy i dnsy po stronie wan i lan bo tu sie już gubię? no i czzy statycne IP po stronie WAN jest poprawne (czy powinno być dynamiczne, czy to robi wogóle jakąś różnicę)

Odpowiedz w pierwszej kolejności co chcesz uzyskać na tym TP-linku!?

na tp-linku chce uzyskać 2 rzeczy:

  1. rozglaszanie netu przez wifi
  2. chce aby tp-link połączył sie z DDNS (co powinno pozwolić mi na zdalny dostęp do tp-linka i urżądzen aktualnie połączonych przez wifi)

Czyli konfiguracja jako AP. [quote="lordwader, post:23, topic:8460"]. chce aby tp-link połączył sie z DDNS (co powinno pozwolić mi na zdalny dostęp do tp-linka i urżądzen aktualnie połączonych przez wifi)[/quote]
Było pisane że nie w tej konfiguracji, no chyba że nie czytasz wątków.

czyli majac tp-linka za modemem, który pracuje jako wireless router nie może mieć zdalnego dostępu przy pomocy wbudowanego DDNS?
Jeśli tych funkcji nie da się pogodzić to jak go zmusić do zalogowania do DDNS?
ps. wątek czytam, dlatego jak pojawiło się światełko z portem WAN drążyłem ten temat...

"no właśnie nie mogą być takie same sieci po obydwu stronach, dlatego jakie muszą mieć bramy i dnsy po stronie wan i lan bo tu sie już gubię? no i czzy statycne IP po stronie WAN jest poprawne (czy powinno być dynamiczne, czy to robi wogóle jakąś różnicę) "
gadu gadu a ja cały czas nie ma odpowiedzi na dręczące mnie pytania...

DDNS nie jest konieczne aby mieć dostęp do routera sieci. można to zrobić po adresie IP zewnętrznym który jest przypisany w tej konfiguracji na routerze technicolor.

tylko, że ten adres zewn. nie jest stały, a pozatym to tak dla samego siebie warto to rozgryźć
znalazłem taki opis, chyba by pasował do mojego przypadku, tylko nie wiem czy DDNS zadziała...
http://www.tp-link.com.pl/faq-138.html

Jeszcze raz powtórzę nie zrobisz tego na takim zestawie sprzętu no chyba że dostawca przełączy ci technicolora w tryb Bridge. DDNS konfiguruje się na routerze brzegowym czyli w twoim wypadku na Technicolorze.

witam, nieodgadnione są ustawienia sieci...:slight_smile:
Bo kamerę udało mi się uruchomić z połączonym DDNS, a nie jest urządzeniem brzegowym - łączy się po wifi z tp-linkiem, a tp-link z technicolorem.
fakt, że brama dla tej kamery to technicolor...
tak sobie jeszcze myslę, że może na tp-linku sklonować mac adres technicolora?

przy klasycznym podłaczeniu tp-linka jako modem adsl do linii telefonicznej rozumiem, że WAN to właśnie linia telefoniczna i NAT zadziała pomiędzy LAN i WAN linii telefonicznej, nie ma analogii w przypadku wykorzystania portu LAN4WAN jako WAN, oraz portów LAN1,2,3 oraz WLAN jako LAN? Dostawcą netu jest w tym wypadku technicolor podpęty do WAN tp-linka.

Oprogramowanie jest tak napisane że wysyła do serwera DDNS te informacje które ma na WAN-ie routera. W twojej konfiguracji sprzętowej jest to adres prywatny (router bezprzewodowy) lub nie ma go wcale (konfiguracja AP) i dlatego masz problem z odświeżaniem domeny DDNS.

wiec sytuacja wyglada następująco:
Podłączając tp linka po porcie WAN do TC7200, można się zalogować do DDNS, podobnie kamera połaczona przez wifi z TP linkiem ma aktywny DDNS.
Problem jest taki, że wpisując z innej sieci adres DDNS'a nie ma połączenia itu nie wiem czy to dalej kwestia złej konfiguracji czuy to jest kwestia tych wspomnianych wczesniej urzadzeń brzegowych...

Sprawdź jaki masz adres IP na stornie/koncie "domenowej" czy odświeża się poprawnie.

jest ok odswieza sie

Próbowałeś dostać się z innego IP innej lokalizacji!? Często routery SOHO mają z tym problem.