UPC modem + podłączenie W8980. Potrzebne informacje krok po kroku

Posiadam modem z UPC, na kabel ten grubszy ethernet czy jakiś tam i taki gruby do tego bolca po prawej, przykręcany.
Ostatnio sobie kupiłem W8980, bo chcę mieć w domu WiFi dla laptopa. Problem polega na tym, że żadne informacje, instrukcje, ani nic nie pomaga, gdyż nic nie działa. Wsadź kabelki tu i tam, tak i tak, to nic nie daje. Konfiguracja tak samo. Pali się tylko dioda włączenia, 4 i 5, która nie wiem za co odpowiada i ewentualnie diody wyjść. 2 i 3, czyli diody odpowiedzialne za połączenie nie świecą się, nie ważne co zrobię. Jeśli wpisuję jakieś tam ip podane w przeglądarce to owszem można wejść do jakiejś tam konfiguracji routera i coś tam zrobić, ale to tyle. Płytka dołączona, jest całkowicie zbędna, ta auto konfiguracja nie działa, wyszukuję tylko kartę sieciową, a router już, jak by nie istniał nawet. Z wszelkich innych ustawień nie można wejść na router, zawsze nie odpowiada i tam po prawej w windowsie przy połączeniu zawsze jest żółty wykrzyknik.

Ma ktoś jakieś sugestie, najlepiej krok po kroku opisane co zrobić? Kilka dni już się z tym męczę i jedyna pomoc jaką uzyskuję, to wszechwiedzący specjaliści, którzy pokazują mi jak podłączyć kable. Na tym ich wiedza się kończy.
Przy internecie UPC, nic nie wpisuje, nic nie robię, podłączam kabel internet jest, odłączam nie ma, podłączam jest. Żadnych danych nigdzie nie wpisuje, ani też nic nie ustawiam nigdy, nigdzie. Jak stawiam system na nowo, to jak tylko podłączam kabel to internet jest. Taka podpowiedź. Jeśli tu nikt mi nie pomoże, to będzie trzeba szukać kogoś do domu, żeby przyszedł i ten szmelc mi ustawił.

Konfiguracja TP-linka jako Wireless Router? Łączysz urządzenia portem WAN/LAN?

Najpierw podłącz tak żeby net z UPC zadziałał.
Na komputerze uruchom cmd. W wierszu poleceń wpisz IPCONFIG/ALL i wynik wklej na forum.
Potem opiszemy jak ustawić tego W8980.

Modem z UPC do TPLINK'a przez WAN, a przez LAN do kompa.
Chodzi mi o to, żeby komputer stacjonarny podłączony był kablowo, ale dodatkowo WiFi dla wspomnianego laptopa.

Coś obrazek nie wyszedł.

Poprawione i złączone w jeden obraz.

Coś nie działa ten twój link :frowning:
Teraz lepiej :slight_smile:

Podłącz modem do portu Wan w TP-Linku a komputer do wolnego portu LAN
po zalogowaniu się na router ( http://192.168.1.1 )
zakładka:
Operation Mode: Wireless Router Mode i kliknij Save
Network: WAN Settings - Kliknij Add i w WAN Service Setup - Connection Type: Wybierz Dynamic IP i kliknij Save
Zrób reboot urządzenia.
Powinno zadziałać. Jak niedziała to znaczy że trzeba jeszcze sklonować adres MAC
Zakładka Network - Mac Clone i wpisać tam adres MAC komputera: E0-CB-4E-70-0E-1C i kliknąć Save

Bez zmian, jak nie działało, tak nadal nie działa.

Pokaż status TP-Linka
Po zapisaniu konfiguracji próbowałeś wyłączyć router i modem z prądu i włączyć najpierw tplinka potem modem?

Działa, WiFi też. Laptop chodzi z internetem i ten stacjonarny komp z którego teraz piszę również. W kwestii diod, dalej świecą te co wcześniej.
Widzę, że ten router, ma sporo opcji do modyfikacji. Co mogę tam zrobić jeszcze? Jakieś zabezpieczenie siebie, zmianę nazwę w wyszukiwaniu WiFi, bo na razie mam TP-Link_2.4Ghz_A2A196.

Zakładka Wireless ( 2,4 lub 5 GHz) w Basic settings - SSID: wpisz własną nazwę sieci.
w Wireless Security wybierz WPA/WPA2 - Personnal (Recommended) i swoje hasło wpisz do Wireless Password:

Po całej nocy i dniu używania routera i ssania z internetu muszę potwierdzić to, iż wszystko działa bardzo dobrze. Zmieniłem nazwę i zabezpieczenia. WiFi jest w całym mieszkaniu, na większej powierzchni też pewnie da radę.
Jak ogarnę burdel w pokoju to potem sobie jakoś to wszystko rozłożę. Wszędzie te kable.
Niezmiernie dziękuję za pomoc i poświęcony mi czas. Zasługuje to na uznanie, dopiero co założyłem temat i już ktoś się odezwał, to rzadkość, ogólnie rzecz biorąc.
Jeszcze raz dziękuję!

W razie problemów zapraszamy ponownie na nasze forum. Zamknij wątek jeżeli wszystko jest wyjaśnione. Pozdrawiam Administrator!

Spokojne użytkowanie zakończyło się. W chwili obecnej większość stron w przeglądarce wygląda tak:

Nic nie było zmieniane w ustawieniach nigdzie, samo z siebie tak się zrobiło.
Niektóre wchodzą, w innych tak jak na screen'ie.
Na zwykłym modemie to samo. Coś musiało się zmienić samo, bo niemożliwe, żeby tak z dnia na dzień nagle było nie znajdywanie serwera.

Uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i sprawdź czy objawy sa takie same.

Masz powiadomienia systemu, sprawdzałeś je? Na innej przeglądarce jest tak samo?

Powiadomienia systemu mam zawsze w Windows 7. Chodzi o antywirusa i o skanowanie Windows Defender'em, a także konfigurowanie kopii zapasowej.
Użyłem przywracania i cofnąłem się o tydzień wstecz, przeskoczyłem na modem, router odłączony. Na innej przeglądarce też to występowało, a nawet i na programach/grach które mam zainstalowane.. wyskakiwało powiadomienie, że nie ma dostępu do niczego.
W obecnej chwili, na modemie działa dobrze, pozostaje znów podłączyć do routera i sprawdzać.