Udostępnianie plików z pendriva - problem

Dzięki Heinz za ciekawe, interesujące opisy , widać że teraz forum tp-link-a dynamicznie się rozwija :slight_smile:
Wykonałem wszystko co jest w opisach , ale pomimo tego tam gdzie w oknie "sieć" jest z lewej strony rozwijalna ikonka "sieć" - nie pojawił się nowy wpis typu "SERWER TP-LINK" , ani nie wyskoczyła nowa ikonka urządzenia w domowej sieci która miałaby nazwę typu "serwer TP-LINK :frowning: Nazwy wymyśliłem poprzez analogię di nazwy SERWER LIVEBOX , którą miałem jeszcze niecały miesiąc temu . Ale najgorsze jest to , że na linuksie i androidzie , tam gdzie wejdzie się w "sieć - zasoby samby" - nie pojawia się nowa pozycja typu ; WORKGROUP - SERWER TP-LINK - MASS STORAGE . Wywala tylko komunikat typu ; NIE ZNALEZIONO ŻADNYCH GRUP ROBOCZYCH W SIECI LOKALNEJ ...bla...bla. Najbardziej "cierpią" na tym odtwarzacze multimedialne , których rolą jest odtwarzanie plików z domowej sieci . Na androidzie uruchamiam np taki NETWORK AUDIO PLAYER ale gdy daję mu "wykryj sieć" - nie wkkrywa jej :-[ . Ale np program MEDIAHOUSE UPNP/DLNA player - z marszu wykrywa urządzenie MEDIASHARE[domyśna nazwa serwera mediów ] i odtwarza plikiz dysku podpiętego do routera .
Natomiast tv samsunga plików odtwarzać nie chce choć również widzi urządzenie DLNA - MEDIA SHARE :-X
Co by tu trzeba do powyższych opisów dodać aby dysk USB podpięty do routera był widoczny w zasobach samby ? Np tak ; SIEĆ - SAMBA - WORKGROUP - TP-LINK - MEDIA DEVICE ?
W dziale FAQ nie prowadzimy dyskusji więc przenoszę - Administrator
Dziś zauważyłem taki szczegół ; uruchomiłem program XBMC , dałem mu odtwarzanie plików z sieci i najpierw pokazałem mu opcję "zasoby windows.samba" -
odpowiedź - error , nie można połączyć się z serwerem. Natomiast gdy wybrałem opcję UPNP - to od razu wykryło dysk USB . Czy to znaczy że router tp-linka udostępnia pliki po UPNP a nie po sambie ?