Udostępnianie plików przez serwer FTP

Jaki model routera?

TP-Link TL-WDR4300 v1

Przy zmiennym IP ciężko będzie z wejściem z zewnątrz. Gargulec chyba nie ma tej opcji. Można pokusić się i przywrócić fw oryginalne. Tam jest taka usługa. Patrzyłeś w Gargulcu wszędzie?

Patrzyłem nic takiego nie widze.Dzięki kolego za podpowiedz.

Sorki jest taka usługa w gargoyle znalazłem.Podeśle ktoś link do instrukcji jak to skonfigurować??Bo tych operatorów jest trochę.

Nie ma za co. Poczytaj:

Zapytał bym jeszcze czy to IP publiczne jest na WAN-ie TP-linka? Masz jakieś urządzenie od dostawcy?

Od dostawcy mam modem który jest podłączony do rutera.

To jeszcze nic nie mówi. Sprawdź w statusie jakie IP masz na porcie WAN TP-linka.

10.6.31.4 jest coś takiego

Jeżeli to adres WAN-owy to masz jeszcze jeden problem bo to jest prywatny adres IP a twoje urządzenie od dostawcy działa jako router.

skonfigurowałem usługe ddns ale jest dalej lipa.Nie mam pojęcia co dalej z tym.

Przecież pisałem co jest jeszcze problemem.

To co mam wywalić ten modem i podłączyć do rutera bo nie bardzo się na tym znam

Nawet nie napisałeś co to za urządzenie (model). Multomedia dostarcza internet w różnych technologiach. Sprawdź czy masz dostęp do konfiguracji tego urządzenia aby przekierować odpowiednie porty.

Cisco Epc3008 nie mam do niego dostępu

To nic nie zrobisz.

Możesz zadzwonić do dostawcy i zapytać o możliwości zmiany konfiguracji z routera na modem.

Napisałem że nie mam dostępu bo nigdy nie próbowałem się do niego dobierać.
A w jaki sposób się dostać do takiego modemu????
Multimedia twierdzi że nie blokują żadnych portów.

Przeglądarka internetowa plus wpisanie adres IP, poszukaj na stronie dostawcy lub producenta urządzenia.