Udostępnianie plików poprzez USB Wdr 4900

Witam,
Ostatnio bardzo mi forum pomogło wiec zwracam się z kolejnym pytaniem/problemem.
Mam pliki z USB sticka udostępnione przez wdr 4900. Vista na pc widzi pliki bez problemów. Mogę nagrywać, usuwać. Niestety na Android na galaxy s4 i na ipadzie 2 plikow nie widze. Dostaje komunikaty o błędnym poleceniu. Jeśli ustawie dostep przez login/hasło obie platformy nie zachowuja sie jakby takiego dostepu nie bylo. W przypadky braku koniecznisci logowanie dochodze tylko do nazwy "volume" potem juz nic.
Nie wiem czy to wina formatu (fat32) czy tez moze pliki zapisane w windowsie nue moga byc przegladane na innych platdormach? Bylbym wdzięczny za pomoc.
Sprawdzałem konfigurację ze strony tplinka, ale to nie rozwiązało problemu.
Pozdrawiam

Na amdroidzie zainstaluj program GHOST COMANDER+SAMBA PLUGIN . po jego uruchomieniu wybierz ; udziały samba i tam w polu 'host' wpisz 192.168.1.1 i daj na 'ok' po chwili powinny się wyświetlić foldery na nośniku podpiętym do routera

Dzięki za podpowiedź.
Niestety otrzymuje ono dialogowe z treścią:
"Wystąpił wyjątek o kodzie c0000001
Invalid operation for ????? service"

Wygląda na to, że wdr 4900 nie ma zaimplementowane j funkcji NAS. Mogę przeglądać pliki tylko pod Windows poprzez file://. Spróbuję załadować dd-wrt. Boję się jednak słabszego zasięgu wifi.

Zmiana firmware niema wpływu na zasięg sieci wifi .Śmiało możesz instalować .