Uaktualnienie Firmware

Witam,
Przeglądam sobie forum i nie znajduję wątku na temat bezpiecznego uaktualnienia Firmware routera. Znalazłem informację, jak sprawdzić aktualnie posiadany Firmware, skąd pobrać uaktualnienie, jednak link (ostatni) odsyłający do strony z informacją na temat prawidłowej instalacji odsyła do pustej strony.
Mam dwa pytania do fachowców:

  1. Czy aktualizacja Firmware jest konieczna i czy czasem bezpieczniej będzie pozostać przy starym Firmware. Obawiam się, że jeśli coś źle przeprowadzę, to router przestanie działać prawidłowo lub coś się zacznie sypać. Jak radzicie w oparciu o swoje doświadczenie?
  2. Znajduję na stronie producenta kilka plików z aktualizacjami dla mojego routera:
    http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WDR4300&version=V1#tbl_j
    są tam pliki:
    TL-WDR4300_V1_150518
    TL-WDR4300_V1_150302
    TL-WDR4300_V1_141113
    Moja wersja zainstalowanego firmware to 3.13.33 Build 130617 Rel.46239n
    Nie wiem:
    Który z podanych plików z aktualizacją będzie odpowiedni.
    Czy wystarczy zainstalowanie jednego pliku (ostatnia data aktualizacji), czy też muszę instalować wszystkie wcześniejsze wersje po kolei?
    Jak to zrobić?
    Czy trzeba potem na nowo ustawić moje ustawienia w routerze?
    Czy można przed instalacją zrobić kopię starego firmware, aby ewentualnie ją przywrócić?

Mój router to:
TL-WDR4300 Ver:1.7

Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź na moje pytania, które niektórym wydawać się mogą banalnie proste.
Wolę jednak dwa razy się upewnić, zanim coś nieodwracalnie zepsuję.

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Wystarczy jak zaktualizujesz do ostatniej wersji czyli 150518. Oczywiście trzeba po tym zabiegu poustawiać wszystkie potrzebne opcje.

Jak to zrobić?
Łączysz się z routerem poprzez kabel LAN (NIGDY przez WiFi)
Wchodzisz w zakładkę aktualizacji firmware w menu routera i wybierasz z dysku plik z rozszerzeniem BIN, będący plikiem firmware, które chcesz wgrać i klikasz Aktualizuj. Czekasz cierpliwie aż router się zaktualizuje i zrestartuje, następnie wszystkie ustawienia wprowadzasz od nowa.
Wskazówka:
Teoretycznie można najpierw zrobić backup ustawień i potem wgrać po aktualizacji firmware, ale czasami powoduje to problemy, więc nie jest to zalecane.
Zaleca się nawet wykonanie resetu przyciskiem PRZED aktualizacją firmware, aby skasować ustawienia, bo niektóre routery podczas aktualizacji nie tracą ustawień, ale zdarzają się problemy po ponownym ich wczytaniu po aktualizacji.
Generalnie aktualizację firmware robi się rzadko, więc warto poświęcić trochę czasu i zrobić to ręcznie wraz z wprowadzaniem ustawień, bo jak już nieraz na tym forum wspominano - wszelkie "automaty" w tego typu sprzętach mają swoje humory i może się sporo namieszać. Polecam przed aktualizacją wziąć kartkę i długopis i odpisanie dotychczasowych ustawień, żeby nie pomieszać czegoś przy ich ponownym wprowadzaniu.

1. Czy aktualizacja Firmware jest konieczna i czy czasem bezpieczniej będzie pozostać przy starym Firmware. Obawiam się, że jeśli coś źle przeprowadzę, to router przestanie działać prawidłowo lub coś się zacznie sypać. Jak radzicie w oparciu o swoje doświadczenie?
Oczywiście że aktualizować, no chyba że nie zależy ci na bezpieczeństwie w sieci. Wszystkich zagrożeń nie da się przewidzieć w pierwszej wersji oprogramowania.