Tworzenie sieci domowej

Cześć,
przeglądałem już różne fora i różne tematy, ale nadal nie moge sobie poradzić z routerami.
Chciałem stworzyć sieć z dwóch routerów w domu LAN-LAN. Jeden (Huawei EchoLife HS8145V) jest podłączony do światłowodu, a drugi TP-LINK model TL-WR1042ND ma służyć jako wzmacniacz sygnału.
Problem polega na tym, że nie moge sie zalogować do tplinka a próbowałem już każdy adres IP.
DHCP jest ustawione, adres ustawiony, ale nadal nie moge się do niego dostać. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

Witam,
Próbowałeś przywracania do ustawień fabrycznych? Domyślnie TP-Link ma włączony DHCP i powinieneś dostać z niego adres IP.

A to jest jakiś twój stary tp-link i nie masz hasła, czy taki niewiadomo-skąd?

  1. Zrób reset do ustawień fabrycznych (najpewniej metodą 30-30-30, czyli włączyć, jak wstanie nacisnąć reset i trzymać 30s, potem wyłączyć zasilanie, trzymać dalej reset 30s i potem podłączyć zasilanie i dalej trzymać 30s).
  2. Jak ma soft fabryczny, to IP masz na obudowie. Podłączaj się do routera, który nie jest podłączony na razie do Huawei'a.
  3. Jak nie znasz IP, to po podłączeniu ethernetem do LANu dostajesz IP z jakiejś puli na komputerze. IP twojego routera w przypadku większości softów fabrycznych i nieoficjalnych to ten po zmianie ostatniej liczby w IPv4 na 1, czyli jak komputer dostanie adres 192.168.8.10, to adres routera to 192.168.8.1. Najczęściej (ale to już nie zawsze) jest to także adres IP bramki/gatewaya, jaki zostanie przydzielony do komputera.


wrzucam wam zdjęcie jak to wygląda, zaraz zabiorę się za to co pisał jakub i dam znać

Próbowałem wszystkiego i w zaden sposób nie moge znaleźć adresu ip który działałby w przeglądarce, żebym mógł się zalogować do tego tplinka

  1. Odłącz TP-Linka od Huawei.
  2. Włącz TP-link i poczekaj aż wstanie.
  3. Podłącz komputer kablem do portu LAN TP-linka.
  4. Jaki dostałeś IP i resztę konfiguracji w komputerze na karcie sieciowej?
    HINT: możesz to sprawdzić w konfiguracji karty sieciowej albo poleceniem ipconfig /all

Ethernet adapter ethernet
Ipv4 address -192.168.100.32
Lan anapter WiFi
Ipv4 - 192.168.100.31

A gateway?
ta podsieć 100 wygląda podejrzanie - TP-linki zwykle mają jednak 192.168.0.x lub 192.168.1.x
Czy ty nie masz tam ręcznie wpisanego adresu w konfiguracji?

To automatycznie weszło na 100.2. ogólnie z tym Huaweiem był problem od początku bo wszcze, w tym w instrukcji, jest 192.168.1.1, a dopiero przekopując internet znalazłem że poprawnie jest 100.1.
Po utworzeniu DHCP samo wyskoczyło 100.2

Zaraz, jaki Huawei? Pierwszy punkt mojej instrukcji:

  • Odłącz TP-Linka od Huawei.

Ok ale odłączony nie ma połączenia internetowego.
IP jakie mi wyrzuciło to wszystko wstawiłem

Nas nie interesuje połączenie internetowe, tylko jakie IP ma TP-Link. I właśnie chodzi nam o pozbycie się Huawei z równania.

To wszytsko wypisałem

Nie widzę nigdzie, jaki gateway IP dostałeś od TPLinka, gdy Huawei jest odłączony. Tylko adres IP Huawei, który miał być przecież odłączony.
Interesuje mnie, czy dostaniesz IP jakiekolwiek i jakie ono będzie.