Transmitery Powerline TP-LINK

Moje pytanie jest od drugiej strony, że transmitery nie pracują w 100% jakości połączenia jeśli są na innych fazach to wiem, ale co dołożyć do tablicy rozdzielczej w domu, aby nastąpiło idealne połączenie, chodzi mi o "jakieś pudełeczko" z "jakimiś elementami" w środku - może nawet TP-LINK ma w ofercie - może wystarczą "jakieś" kondensatory o odpowiednich parametrach, aby było OK. W tym teście mówi się o bezpiecznikach że zakłócają, ale jak "mocno" ile da się połączyć szeregowo, bo wymienię jak jest w "standardowym" domu: GNIAZDO --> PRZEWÓD w ścianie --> BEZPIECZNIK NADPRĄDOWY --> BEZPIECZNIK RÓŻNICOWO-PRĄDOWY --> TABLICA ROZDZIELCZA Z POŁĄCZENIAMI --> BEZPIECZNIK RÓŻNICOWO-PRĄDOWY --> BEZPIECZNIK NADPRĄDOWY --> PRZEWÓD w ścianie --> GNIAZDO, czy taki układ to już śmierć dla połączenia o jakości 100%, moje pytanie "TABLICA ROZDZIELCZA Z POŁĄCZENIAMI" to tam właśnie chciałem użyć "jakiegoś" połączenia pudełeczkiem lub kondensatorami między liniami L1-L2-L3 (między fazami), buduję dom i chciałem wykorzystać cuda techniki TP-LINK jako antidotum kosztów prowadzenia LAN przewodem, bo jak zwykle gniazda wypadną w miejscach których nikomu nie będą potrzebne, aktualnie mam WiFi, ale do stacjonarnego to jakoś bez sensu (dodatkowa karta w PC, pomijając problemy związane z tym połączeniem), dodam jeszcze że mam podłogówkę na całym piętrze i WiFi nie potrafi się przebić przez sufit w ogóle (test praktyczny wykonany - negatywny wynik), nawet technologia N nie pomaga, nie chcę wywoływać dyskusji co lepsze, co zrobić aby połączyć to wszystko przez sieć energetyczną - długo pisane, ale w 100% na temat. Pozdrawiam...
Wydzieliłem jako nowy wątek - Administrator

Nie słyszałem o takich "pudełeczkach" a tym bardziej w ofercie TP-Linka. Transmitery produkowane są typowo do podłączenia na jednej fazie.
Skoro budujesz dom to warto położyć razem z instalacją elektryczną skrętki komputerowej do każdego pomieszczenia (radzę nawet dwie). Masz wtedy sprawę załatwioną.

Zgodzę się że można skrętką, bo taką opcję jako pierwszą brałem pod uwagę, ale natrafiłem na to "cudo" techniki (uznanie jako pozytyw) i chciałem to wykorzystać, znacznie tańsze niż okablowanie jednego pomieszczenia, drążę temat gdyż uważam że "jakieś" lepsze kondensatory by załatwiły temat, w końcu w urządzeniach Powerline też musi występować połączenie z liniami sieciowymi będącymi pod napięciem, nie neguję technologi Powerline, chcę tylko to wykorzystać i cieszyć się plusami, nie chcę natomiast kupować (płacić), a później położyć na półkę jako niepotrzebny mebel za który musiałem zapłacić, żeby "Ktoś" miał na wypożyczenie to byłbym bardzo rad skorzystać i poeksperymentować, wymyślić rozwiązanie problemu, gdyż wiedzę, umiejętności i warsztat w tym zakresie posiadam (zawodowo zajmuję się IT, mikroelektroniką, transmisją danych - ale niezależnymi liniami) - przecież nie święci garnki lepią. Pozdrawiam...

Tym bardziej powinieneś okablować swój nowy dom. Takie jest moje zdanie które jest poparte wieloletnią praktyką. Mnóstwo razy słyszałem "W czasie budowy mogłem położyć okablowanie komputerowe czy teletechniczne" itp.
Tu nie ma co oszczędzać bo jest to oszczędność chwilowa która w przyszłości przyprawi cię o ból głowy.

Fakt, do biura chciałem bezwzględnie pociągnąć przewód, ale reszta (żona, dzieci, TV itd.) nie potrzebuje pewności-niezawodności połączenia, jak często przemeblowują pokoje to wiadomo, już samych gniazd sieciowych (230VAC) mam narobione, ale do każdego gniazda sieciowego jeszcze LAN. Pozostanę chyba jak na tą chwilę już mam TL-WR740N + TL-WA500G - dwa piętra dlatego dwa WiFi - podłogówka robi swoje, nie mówię już o tym że telefony komórkowe przestały działać - rozmawiać mogę tylko poza budynkiem. Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam...

W tej chwili i tak większość urządzeń działa bezprzewodowo więc postawienia gdzieś w pokoju czy korytarzu jakiegoś AP znacznie zwiększy komfort korzystania z sieci. Nie mówiąc o kwestii jakiegoś multiroom-u dla TV-SAT, drukarki sieciowej, czy innych gadżetów które mogą pojawić się w twoim domu. Dla mnie sieć kablowa w nowo budowanym domu powinna być robiona tak samo jak instalacja elektryczna, Czy ty to wykorzystasz czy nie ale zawsze masz,