Transmiter TP-LINK odpowiedni dobór

Witam.
Zainteresowało mnie urządzenie zwane Transmiterem tzn możliwością rozszerzenia sieci LAN.
W moim przypadku potrzebował bym takiego rozwiązania gdzie do routera ( bgn) poprzez WIFI chciał bym połączyć taki Transmiter (TP-LINK) do którego mógł bym również podłączyć poprzez WIFI i kabel inne urządzenia.
Z tego co się orientuje to nie wszystkie tego typu urządzenia maja takie możliwości.
Pomógł by ktoś wybrać odpowiedni model ?
Interesuje mnie 1 transmiter ze standardem np 200/300 mb/s
Pozdrawiam

Jeden transmiter ci nie wystarczy. Do poprawnego działania potrzebny jest komplet czyli nadajnik i odbiornik. Polecam zestaw TL-WPA4220KIT.

tzn wszystkie te transmitery potrzebują 2 urządzeń nie ma pojedynczego, który działa jak zwykły Access Point ?

Ty chyba piszesz ''transmiter'' a masz na myśli zw'ykły accespoint lub repeator :wink: . Wówczas takie urządzenie jak moj repeator 850 Re - może być dobrym wyborem.

Pod warunkiem że masz na myśli transmitery PLC- internet przez sieć elektryczną.

Chyba tak, jednak w moim przypadku Access point będzie najlepszym rozwiązaniem.
Ale tak właściwie czym rożni się taki Access point od tych transmiterów ??? hmmm

Trochę mylisz pojęcia.
Transmiter PLC - Urządzenie które zastępuje kabel lan przez sieć energetyczną. Są wersje z wbudowanym acces pointem które dodatkowo tworzą sieć WiFi.
Acces Point (AP) - Punkt dostępowy WiFi, może działać jako klient lub punkt dostępowy. (odbiera WiFi i wysyła kablem lub odbiera kablem i wysyła WiFi)
Repeater - Odbiera sygnał WiFi i wysyła dalej jako WiFi.

Do tego będzie potrzebny repeater. Polecam WA860RE lub WA850RE.
Jednak lepszym rozwiązaniem jest położenie kabla między punktami i zainstalowanie zwykłego AP.

OK a czym się różnią te dwa urządzenia TL-WA854RE i TL-WA850RE bo wyglądają tak samo ??

WA854RE nie posiada portu LAN.

Zakupiłem tak jak doradzaliście TL-WA850RE i spełnia moje oczekiwania, także dzięki za pomoc :slight_smile:

W takim razie temat zamykam. W razie pytań proszę info na PW.