Transmiter - czy można do niego podłączyć router

Mam taką sytuację:
Na górze, w domu stoi router Huawei B593u-12, który po Wi-Fi rozsyła sygnał z LTE. Na dole mam TP-Link 3420 (V1) (z wgranym Gargoylem) używany w trybie Brigde, do którego po kablu podłączone są Xbox 360 oraz dekoder NC+ (obydwa niestety bez Wi-Fi).
Działało to dość przyzwoicie, czasem się zawieszało i wymagało restartu dolnego routera. Ale od niedawna router 3420 przestał po kablu przesyłać dane. Sieć jest, IP urządzeniom jest nadawane - internetu brak. Nie mam czasu, żeby się w to bawić i siedzieć godzinami i konfigurować, więc wpadłem na pomysł kupna transmitera po kablach prądu.
Miałem kiedyś pożyczony sprzęt od znajomego - działało bardzo dobrze - ale na jednym urządzeniu.
I po tym przydługim wstępie - moje pytanie:

  1. czy mógłbym wpiąć dolny transmiter w router TP-Link 3420, tak żeby router rozsyłał odebrany sygnał internetu do większej ilości urządzeń?
  2. czy dolny router miałby mieć włączony w takim wypadku DHCP?
  3. czy kabel z transmitera do routera miałbym wpiąć w WAN czy jednak w LAN?

Oczywiście że tak

[quote="ogooreck, post:1, topic:9337"]2. czy dolny router miałby mieć włączony w takim wypadku DHCP?
3. czy kabel z transmitera do routera miałbym wpiąć w WAN czy jednak w LAN?[/quote]
To już zależy od ciebie, może działać jako router bezprzewodowy (podłączenie WAN-owe) lub jako AP (podłączenie LAN-owe ale wyłączone DHCP na TP-linku).

Z tego powodu, że sprzęty, które chciałbym podłączyć do internetu nie mają wi-fi nie ma sensu używać dolnego routera w trybie bezprzewodowym.
Więc miałby być jako AP po kablu - jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem - z transmitera idzie kabel ("z internetem") do routera do jakiegokolwiek portu LAN (np.1). Na nim wyłączam DHCP (tym zajmuje się Huawei stojący na górze) i kablami z portu LAN 2 i 3 łączę Xboxa i dekoder?

z transmitera idzie kabel ("z internetem") do routera do jakiegokolwiek portu LAN (np.1). Na nim wyłączam DHCP (tym zajmuje się Huawei stojący na górze) i kablami z portu LAN 2 i 3 łączę Xboxa i dekoder?
Tak dokładnie

super, czekam więc na zamówione transmitery.
Dzięki za pomoc :slight_smile: