Transmission na Gargoyle 1.9.0 Błąd konfiguracji

Witam. Mam ruter Tp-Link WDR-3600 na nim zainstalowane Gargoyle 1.9.0 do tego 4 GB pendrive jako swap i exrot do tego dysk twardy 1TB Toshiba który jest udostępniony w mojej sieci lokalnej oraz uruchomiony serwer mini DLNA. I wszystko świetnie działa. Zachciało mi się uruchomić Transmision, niestety mimo korzystania z poradnika na http://eko.one.pl/?p=openwrt-transmission popełniłem błąd przy konfiguracji folderów roboczych i wyszła lipa.
pytanie brzmi ! Jak odinstalować pakiety transmission-daemon transmission-web bo słabo znam się na komendach linuksowych
Przeniosłem do odpowiedniego działy na forum - Administrator

Standardowo jest to polecenie:
opkg remove nazwapakietu
Brakło Ci pamięci?

Nie wiem dokładnie czego mu zbrakło ale transmision przerwał pobierania kilka sekund po dodaniu pierwszego torrenta
ERROR: No package named transmission-daemon found, cannot uninstall
czy to oznacza że tego pakietu już nie ma w systemie ?
Jeśli tak to co oznacza komunikat ?
ERROR: No package named transmission-daemon found, try updating your package lists
który pojawia się przy ponownej próbie instalacji ? i jak zainstalować ponownie Transmission żeby można przeprowadzić ponowną konfiguracje.

zaczynasz od:
opkg update
opkg install transmission-daemon
( możliwe że teraz nie zadziała bo repozytorium się sypie)
konfigurację robisz edytując plik /etc/config/transmission

co oznacza poniższy komunikat ?
root@Gargoyle:~# opkg install transmission-web
ERROR: Not enough space in destination root to install specified packages:
transmission-web

znaczy, że już nie masz miejsca na (ext)roocie
ale faktyczna przyczyna może być inna (bo coś nie wierzę, że z 4GB nic nie zostało)
PS uważam, że pendrive to kiepskie miejsce na swap'a (szczególnie, że masz na stałe podpięty hdd)

Mówią że do trzech razy sztuka !
właśnie przeczyściłem exrota w moim ruterze i zamierzam jeszcze raz podejść do instalacji transmission tylko tym razem bez błędów w konfiguracji położenia katalogów. Na http://eko.one.pl/?p=openwrt-transmission w konfiguracji jest taka linia:

# uci set transmission.@transmission[0].download_dir=/mnt/sda1/torrenty

czy dla mojego urządzenia do którego mam podpięty pendriwe na USB podzielony na dwie partycje swap i exrot i dysk twardy jako magazyn na rodzinne multimedia ta linia nie powinna wyglądać tak :

# uci set transmission.@transmission[0].download_dir=/mnt/dev/sdb1/torrenty

Najlepiej sprawdzić co jak jest wykryte i zaomntowane.
Wpisz polecenie:

df -h

W wyniku będziesz widział jaki jest rozmiar rozmiar danej partycji oraz jej punkt montowania. I do tego punktu musisz przypisać ścieżkę dla plików pobieranych.

Człowiek uczy się całę życie i ciągle mało rozumie

root@Gargoyle:~# df -h
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
rootfs                    2.7G      8.9M      2.6G   0% /
/dev/root                 6.0M      6.0M         0 100% /rom
tmpfs                    61.6M      1.2M     60.4M   2% /tmp
/dev/sda1                 2.7G      8.9M      2.6G   0% /overlay
overlayfs:/overlay        2.7G      8.9M      2.6G   0% /
tmpfs                   512.0K         0    512.0K   0% /dev
/dev/sdb1               916.8G    128.0G    742.2G  15% /tmp/usb_mount/4bf2c791-01
/dev/sdb1               916.8G    128.0G    742.2G  15% /tmp/share_home/Wieslaw/Magazyn
/dev/sdb1               916.8G    128.0G    742.2G  15% /tmp/share_home/Jolka/Multimedia
/dev/sdb1               916.8G    128.0G    742.2G  15% /tmp/share_home/Wieslaw/Multimedia

czy przy takim układzie poniższy wpis będzie poprawny ?

# uci set transmission.@transmission[0].download_dir=/mnt/dev/sdb1/torrenty

Nie.
Miejsce montowania partycji /dev/sdb1 która marozmiar ~1TB to /tmp/usb_mount/4bf2c791-01
Czyli tamta linijka powinna wyglądać:

uci set transmission.@transmission[0].download_dir=/tmp/usb_mount/4bf2c791-01/torrenty

Dzięki. Trzecie podejście okazało się udane i transmission działa. Bez waszych wskazówek nie dał bym rady. Choć na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być ok to na stronie www programu jedna z zakładek programu podaje Port is Closed jak sprawdzić czy port jest otwarty czy zamknięty ?

Masz publiczne IP? Otwarłeś/przekierowałeś ten port?

Na http://eko.one.pl/?p=openwrt-transmission jest w opisie konfiguracji taki kawałek:

# uci add firewall rule
# uci set firewall.@rule[-1].name=transmission
# uci set firewall.@rule[-1].src=wan
# uci set firewall.@rule[-1].target=ACCEPT
# uci set firewall.@rule[-1].proto=tcp
# uci set firewall.@rule[-1].dest_port=51413
# uci commit firewall

który wklepałem przez puty
Niestety nie mam publicznego adresu ip
ale kiedy wchodzę na stronę 192.168.1.1:9091 i przeglądam dostępne opcje to na jednej z nich widnieje Port is Closed choć torrenty się ściągają może nie za szybko ale idą. Nie wiem jak sprawdzić czy ten port 51413 jest rzeczywiście otwarty czy zamknięty ?

Jeśli nie masz publicznego IP to przekierowanie nie ma sensu bo i tak ruch przychodzący zostanie zablokowany u Twojego dostawcy.
Bez przekierowania portu torrenty będą się ściągać tylko może być problem z peerami którzy też mają nie przekierowane porty, ponieważ oni nie nawiążą połączenia z Tobą ani Ty z nimi.

Oki dzięki. Choć nie jestem pewny czy port jest otwarty czy nie, to cel najważniejszy został osiągnięty !
Transmission działa. Już nie trzeba grzać komputerów nocami. Jak kiedyś zmienię łącze i będę miał publiczne IP to
wrócę do tematu.
Dzięki wszystkim za pomoc.