Traci połączenie - W8900G pada?

Witam
Od kilku dni mam problem z routerem TP-Link TD-W8900G. Używam go od wielu lat i do tej pory był bezawaryjny. Od trzech ni traci jednak połączenie. Dziś kilka razy logowałem się na 192.168.1.1 i po resecie, po chwili znów było połączenie. zdarzyło mi się też, że nie mogłem się dostać 192.168.1.1. Czy to może świadczyć, że router już pada? Jeśli tak to jakim innym routerem go zastąpić, co polecacie? TP-Link TD-W8900G nie jest już dostępny w ofercie.

Nie znam takiego modelu jak W8900? Chyba chodzi ci o W8901g?

Zasilacz podmień na nowy i po testuj . Jeśli chodzi o polecenie sprzętu określ jaki budżet chcesz przeznaczyć na sprzęt .

TP-Link TD-W8900G jest już dość leciwy możesz spróbować użyć innego zasilacza jednak myślę że to zużyta elektronika.
polecić Ci mogę w8970 używałem dość długo i jest bardzo stabilny.

Ja polecę też jeszcze TD-W8980 oraz D7 bardzo stabilnie działają i radzą sobie doskonale na nie zbyt ciekawej lini .

Rozejrzę się za jakimś zasilaczem - zobaczymy. TD-W8900G mam naprawdę od bardzo, bardzo dawna i to co oferuje w zupełności mi wystarcza. Nie ma określonej kwoty przeznaczonej na router, ale raczej patrzę na modele eco - nie chcę wydawać zbyt dużo.

Pomimo wymiana zasilacza nadal ten sam problem. W sklepie gdzie kupowałem zasilacz oferowano mi routery TD-W8961ND oraz TD-W8960N. Co możecie powiedzieć na ich temat?

Ja mam 8960N v4
Za niewielkie pieniądze duże możliwości konfiguracji. Port Można użyć portu LAN jako WAN i dzięki temu nie trzeba zmieniać routera po ewentualnej rezygnacji z łącza ADSL.
V5 obsługuje IPv6
Moja wersja ma chipset Broadcom znakomity na kiepskie neostradowe linie. Wersja v5 wg portalu WikiDevi też ma Broadcoma, ale ja gdzieś słyszałem, że to Ralink, więc nie wiem kto ma rację.
Dla mnie ten router to oaza stabilności, chociaż nie grzeszy zasięgiem WiFi. (zasięg przyzwoity, ale nie rzuca na kolana)

W8961 stabilna praca, łatwa i intuicyjna konfiguracja. Zasięg do trzeciego piętra w blokowisku daje radę. Godny polecenia wersja V3. Miałem u siebie i testowałem. Na słabych liniach pracuje stabilnie.

Dziękuję za wypowiedzi. jeszcze tylko jedno - czy wziąć 8960 czy 8961?

Ja ze swej strony napisałem ci kilka zdań na temat 8961ND bo taki miałem, co do 8960 się nie wypowiem. Jak dla mnie to bierz ten 8961ND.

Patrzyłem na specyfikacje obu i wydaje mi się, że najistotniejszą różnicą jest chipset. TD-W8960N ma Broadcom, TD-W8961ND ma Trendchip. Niestety nic mi to nie mówi.