Tplink WR841ND V8 wolny transfer w sieci domowej

Witam
Posiadam router tplink WR841ND V8(wgrany najnowszy oryginalny soft) oraz serwer nas Synology DS 215j .
Problem polega na tym że przesył danych(z komputera na serwer i odwrotnie) jest na poziomie 10-11MiB/s czyli bardzo wolno. Po kablu i wifi taka sama prędkość.
Czym może być to spowodowane?
Możliwe żę jakieś ustawienie na Synology trzeba zmienić, ale raczej router jest winowajcą ponieważ przesył między dwoma komputerami(z pominięciem serwera) również jest na niskim poziomie.

Co to za nowa jednostka prędkości bo nie znam?

Taką jednostkę wyświetla klient FTP Filezilla. Pewnie to oznacz megabajty na sekundę.
Możę ten router po prostu jest za wolny i trzeba go wymienić na jakiś gigabitowy?

Czyli powinno być 10-11MB/s a więc poprawna prędkość przy portach 100Mb/s jakie są w tym routerze.

Czyli jak chcę szybciej muszę wymienić router...
Możesz polecić jakiś sprawdzony, stabilny model?

Jeżeli nie potrzebujesz pasma 5GHz to doskonale nadaje się WR1043NDv2 lub v3

Ok, zakupię ten model.
Dziękuje za pomoc.

Zobaczyłem testy tego routera i po wifi niewiele więcej osiaga:

Może jednak coś z szybszym wifi? Dużo ściągam na imaca właśnie bezprzewodowo.
Prawdopodobnie w niedługim czasie będę zmieniał dostawcę internetu na UPC. To nowy router musiałby być dostosowany do tej sieci, bo ten firmowy który dają jest problematyczny z tego co przeczytałem.

No to musisz kupić coś z AC ale wtedy będziesz musiał wymienić także karty bezprzewodowe na takie z pasmem 5GHz.

jeśli to w miarę nowy iMac, to ma kartę z "ac" na pokładzie,
jeśli starszy to sensowne się wydaje podłączenie kablem - karta przewodowa gigabit jest w modelach przynajmniej od 2006 (czyli w 10-letnim sprzęcie - jestem tego pewien, bo niedawno pomagałem znajomemu i musiałem sprawdzić specyfikacje większej liczby modeli, bo nie wiedział co ma na biurku i nie umiał sprawdzić, a mieszka dość daleko poza miastem)
możliwości wymiany można określić jako bliskie zera, więc starsze modele = konieczność dołożenia karty na USB