TPlink TD-W8961ND + HUAWEI AR-940mp + netia

Witam wszystkich. Posiadam router TP link TD-W8961ND i modem kablowy ADSL AR-940mp bez wifi (prawdopodobnie Huawei chociaż niema żadnych informacji na jego temat w Internetach). Przez modem mam dostęp do internetu i do telewizji z Netii (na łączach dialogowych).
Problem polega na tym, że chciałbym też korzystać z internetu bezprzewodowego w całym domu. Próbowałem podłączyć się do do linii ADSL za pomocą TP link TD-W8961ND. O ile udało mi się uruchomić internet to telewizję już nie. Próbowałem dowiedzieć się czegokolwiek w pomocy technicznej Netii ale bez skutku. Operator strzeże sowich tajemnic i nie chce się podzielić wiedzą. Wychodzi na to jedyne rozwiązanie to podłączyć TP-Linka do modemu ADSL i w ten sposób rozgłosić internet w całym domu i tu moje pytanie:
Czy jest możliwość skonfigurowania jednego z portów LAN żeby funkcjonował jako port (WAN) do, którego mógłbym podłączyć modem kablowy ADSL? Jeżeli tak to w jaki sposób.
Dziękuję z góry za pomoc.

Jeżeli chodzi o konfigurację dowolnego portu LAN na WAN w tym modelu to nie ma takiej opcji. Możesz spróbować połączyć modem z routerem portami LAN- LAN i na tym ostatnim wyłączyć serwer DHCP. Bedzie on działał jako punkt dostepowy.

Konfiguracja routera jako AP, tak jak pisał kolega wyżej: