TPLINK TD-W8950N + Livebox 1.0 - powiększenie zasięgu wifi

Cześć!
Dziś otrzymałem nowy router od Orange, dokładnie mówiąc TPLINK TD-W8950N. Siła zasięgu jakoś mnie nie powala więc pomyślałem że "spróbuję" wzmocnić zasięg starym Liveboxem 1.0. Ale z poradników na necie się nie udało. TPLINK podłączony jest na 1 piętrze do zasilania + gniazda telefonicznego, wszystko ładnie działa. A co z Liveboxem? Jak go skonfigurować i podłączyć? Dodam że mam tylko jedno gniazdo telefoniczne już zajęte przez TPL. Aaa i jestem w tyym wszystkim ZIELOOONY. :slight_smile:

Musisz kupić jakiś wzmacniacz/repeater a Livebox-a schować do szafy.

Czyli nic z tego nie będzie?

Niestety Livebox nie nadaje się do tego bo nie posiada funkcji wzmacniacza. To tylko router bezprzewodowy z wbudowanym modemem ADSL.
Polecam WA850Re lub WA860RE od Tplinka jako wzmacniacz sieci bezprzewodowej.

ale, jeśli jest możliwość pociągnięcia skrętki "komputerowej" między piętrami, to można zastosować AP i jest to moim skromnym zdaniem lepsze rozwiązanie niż repeater
(a prawdopodobnie nawet na LB1.0 jest to do uzyskania, choć raczej należałoby dobrać sprzęt z fabryczną opcją AP)

U mnie np Tplink 3631 spełnia rolę wzmacniacza sygnału z liveboxa2 . Współlracuje z LB w trybie WDS.
Sprawdź czy twój Tplink nie nadaje się do roli wzmacniacza sygnału z LB ....

A gdyby LB zrobić jako główny a TP-LINK jako drugi? Bo ping w grach na LB był lepszy...

Możesz próbować z WDS-em ale nie wróżę sukcesu.

Możesz jakoś dokładniej wytłumaczyć ? Zielony.

Livebox nie wspiera WDS-a więc szkoda twoich nerwów i czasu na taką kombinację. Kup sobie wzmacniacz tak jak pisałem wyżej
http://www.tp-link.com.pl/FAQ-326.html

Pisałem wyżej że u mnie Tplink jest drugi LB główny.
I to w trybie WDS

W W8950 masz Broadcoma więc nie wiem jak się zachowa w parowaniu z LB. Sam producent nie daj żadnych gwarancji na takie kombinacje ale można spróbować - link wrzuciłem jak ktoś ma czas i ochotę.