TPLINK MR6400 - bridged mode(połączenie z inną siecią wifi)

Chciałem połączyć swój ruter z inną siecią wifi(bridged mode) niestety w standardowym oprogramowaniu także po aktualizacji nigdzie nie ma takiej opcji.

Mam o wiele starszy ruter i w starym jest taka opcja. Nawet w modemie LTE od plusa istnieje. Czy istnieje jakiś sposób na to? może wgranie alternatywnego oprogramowania?

Witaj.

Dzwoń pod ten numer, do pomocy technicznej. Pewnie szybciej się dowiesz.

22 360 63 63

Tutejsze forum to nie jest oficjalny kanał wsparcia, więc faktycznie bezpośredni kontakt może być szybszy.
Co do tej opcji: chcesz router WWAN (z modemem komórkowym) wykorzystać jako zwykły AP wzmacniający sygnał innej sieci? Nie jestem specjalnie zaskoczony, że takiej opcji w nim nie ma. Alternatywny soft (OpenWRT) powstał do tej serii, ale chyba są różne wersje sprzętowe tego routera, ale nie wiem jak ze stabilnością i łatwością instalacji. Widziałem wątek u Cezarego (na eko.one.pl ) ale nie śledziłem tego zbyt dokładnie.

Mozesz podać bezpośredni link do tego softu OpenWTR? wchodziłęm na ich stronę aczkolwiek nie widzę działu download, są jedynie linki do oficjalnych wersji

Informacja ogólna:


Jest wsparcie dla wersji sprzętowej V1
Tutaj historia powstania wsparcia:
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=15304
Tu krótkie info o tym, że chyba V2 też ma wsparcie:
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=17656
I wyszukiwarka obrazów:
http://dl.eko.one.pl/firmware/
W zależności od rodzaju obrazu jaki chcesz widzę wsparcie nawet dla V4 i V5
Odradzam instalację gołego OpenWRT, o ile nie potrafisz posługiwać się shellem/linią poleceń. Zwykle potrzebujesz wersji z interfejsem webowym LuCI, własny wynalazek Cezarego MiFi (minimalistyczny interfejs i funkcje, więc pewnie też nie to) i ew. Gargoyle (najbardziej przyjazny, ale dostępny na dość mało sprzętu).

Cezary ma też bazę sprzętu:
https://eko.one.pl/routerdatabase/index.php
i tu można poczytać o podstawowych informacjach poszczególnych wersji sprzętowych nawet.

Umiem w stopniu zaawansowanym posługuwiwać się shell linux, choć nieukrywam przyjaźniejszy byłby standardowy interfejs webowy. Próbowałem zaktualizować ten soft niestety bezskutecznie

Mam 2 takie rutery po zlikwidowanym lokalu w którym pracowałem i pomyślałem zrobie z nich użytek, chyba jednak zamiast kombinować kupie nawet jakiś używany ruter który posiada taką funkcję - to koszt w granicach 50zl. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za chęci pomocy.

P.S nie spodziewałem się takiej uprzejmości. Wystawiłem temat na elektrodzie i jeszcze oficjalnym forum tplink - ale bardziej zostałem "opierdolony" nie mogąc uzyskać jakichkolwiek informacji