Tplink archer c50 i wrt

  1. archer 1 oryginalne oprogramowanie, jako AP, wpięty po lan
  2. archer 2 oprogramowanie OpenWrt Chaos Calmer 15.05 / LuCI (git-15.340.41458-ab31abd)
    wszystko niby ok, połączyło, jednak po połączeniu do archer2
    nie udaje się pingować archer1

Potrzebujesz ustawić to przez relayd aby wszystko było w jednej sieci.
http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=22&t=678

ps. po co łączyć się do głównego routera za pomocą dwóch pasm? użyj np 5GHz a pasmo 2,4 zostaw na łączenie się z klientami. sieć będzie napewno szybciej działała.

z tego co zauważyłem 5ghz ma sporo gorszy zasięg
albo trafiałem na kiepskie routery
na tego archera się trochę naciąłem, nie doczytałem
że nie ma wymiennych anten i nie ma trybu repeatera w oryginalnym sofcie

To normalne. Fizyki nie przeskoczysz. Propagacja fal w paśmie 5GHz jest gorsza od 2,4GHz.
Jeśli ten drugi ma działać jako repeater to lepiej daj go w miejsce gdzie jest lepszy zasięg z głównego routera. Lepiej żeby repeater miał lepszy zasięg z głównego routera, a klienci repeatera słabszy sygnał niż słaby sygnał na repeaterze a pełny na klientach.

to jest struktura typu:
router glowny pokoj1 > access point po kablu/pokoj2 na oknie > repeater 4 piętra wyżej (bierze sygnał z dołu i sieje u usera) transfer max 7MBit

No to tu nie ma w czym szaleć, ale konfigurację spróbuj najpierw jako Ap-repeater tylko po 5GHz, a jak prędkość będzie fatalna to niestety trzeba będzie użyć 2,4GHz.
Jeśli użyjesz łącza na 2,4 a klient też użyje pasma 2,4 to w przypadku odebrania sygnału na wifi o prędkości 10Mbit klient dostanie około 5Mbit.
W przypadku łącza na 5GHz i klienta na 2,4 to z 10 dostanie 10. tak samo urządzenia po kablu.

no ale tu się pojawia problem: 5ghz nie łapie zasięg, a user 5ghz w lapku nie ma
tak czy siak archer c50 okazał się porażką,
z powodu braku trypu repeater i odkręcanych anten, i skomplikowanego programowego zamiennika
chce ktoś odkupić?

Zamieść ogłoszenie na forum, może trafi się nabywca.

podobno CCC (cena czyni cuda) - za ile? (są kwity gwarancyjne?)

wszystko jest, archer przyszedł 2 dni temu
ap i repeater to chinska winstars z 40cm antenami, 5ghz nie łączy a czasami połączy i pokazuje 30%
gdy repeateren winstar podglądam archera z 20cm stalymi antenami pokazuje 5ghz od 30-60%
a gdyby to były 2 archery pewnie byłoby jeszcze lepiej, niestety konfiguracja wrt mnie przerasta
ale co jest grane? radio mocniejsze w tym archer lub ma on dobrej jakości anteny?
ten winstars ma słabe radio lub 40cm anteny to badziewie? da się coś sprawdzić?
http://allegro.pl/router-wifi-5ghz-n300-winstars-ws-wn513n5-dsl-link-i5984468443.html

długie anteny są dla naiwnych, którzy sądzą, że rozmiar ma znaczenie (no ma, ale raczej nie w tym wypadku :P) - cała prawdę powie tylko zdjęcie RTG, albo pozbycie się plastiku po kawałku i stwierdzenie że w środku jest… np. pustka
da się sprawdzić postaw wszystkie swoje AP w jednym miejscu, ustaw na ten sam kanał i sprawdź inSSIDer'em na laptopie (nie podłączając się do żadnego z nich)
nie wiem co chcesz uzyskać, po co ani dlaczego (tzn. się tylko domyślam), ale prawdopodobnie powinieneś po prostu pociągnąć skrętkę od głównego routera do dodatkowego czy dodatkowych AP i tyle
ofertę z ceną możesz podesłać na PW (jak rozumiem podstawa gwarancji to paragon, a nie faktura na firmę)