TPlink 1800ax - Huawei Hg8310M brak połączenia

Witam . Zmieniłem router Tplink Wr1043ND na Tplink 1800ax Archer i mam problem ponieważ po podłączeniu Archera do terminala Huawei Echolife nie ma internetu.Sprawdzałem czy poprawnie wszystko podłączyłem i jest ok : kontrolki w huaweiu świecą się na zielono,a u Archera tylko kontrolka od internetu jest na pomarańczowo.Oczywiście podczas instalacji Archera wykonałem wszystko według dołączonej instrukcji . I już po pierwszym podłączeniu kontrolka od internetu była koloru pomarańczowego,ale nie zraziłem się tym i podłączając kabel ethernetowy z routera do kompa wykonałem szybki setup w menu tplinka : ustawiłem dynamic ip,adres MAC jako default ,wifi i na koniec procesu był brak połączenia. Próbowałem uzyskać połączenie przez sklonowanie adresu MAC - też brak połączenia. Zmiana ip w LANie na inne niż 192.168.0.1 jak i również restart hg8310M - nic nie pomogło. Huawei za to bez problemu współpracuje ze starym routerem,do którego ustawień nie mam dostępu z winy dostawcy. To wygląda tak jakby nie było komunikacji między archerem a huaweiem. Co robię nie tak?

  1. Sprawdź, czy połączenie jest ma poziomie "kabla" - jest sygnał ethernetowy (kontrolki na portach lub w UI routera)
  2. Jak połączenie jest, to sprawdź, czy i jaki IP dostał TPlink.
  3. Z pewnością Tplink i Huawei powinny działać w innych podsieciach np. - 192.168.1.x dla tplink oraz 192.168.0.0 dla Huawei
  4. Może to być kwestia adresu MAC - i tu uwaga: "sklonowanie" = przepisanie ręczne MAC adresu z 1043 (jest zwykle na spodzie routera - chodzi nam o adres portu WAN). Z tym, że i ten MAC może być zmieniony programowo i w zasadzie nie ma pewności jako on jest.

Pytanie: czy jak wepniesz komputer prosto do Huaweia to działa i ma połączenie?

  1. Połączenie ethernetowe jest :strona tp-link się otwiera. (wszystkie kontrolki się święcą na zielono...oprócz tej od połączenia/sieci - jest na czerwono)
  2. Widzę tylko ip komputera,natomiast adres ip którym otwieram stronę tplink to w tej chwili :192.168.1.1 (w Huaweiu zmieniłem na 192.168.0.2 było 100.1)
    3.Przepisałem ręcznie adres mac z 1043 i dalej nie ma połączenia. (gdy zrobiłem to wszystko,to jeszcze terminal rebootowałem, oraz router - bez żadnych zmian) Żeby uruchomić huaweia wpisuję w "zmień opcję karty " we właściwościach połączenia ethernetowego adres ip adres podsieci i bramę domyślną (w tej chwili,jak pisałem wyżej jest to 192.168.0.2) Jak chcę połączyć się z routerem,to zmieniam na przydzielanie adresu automatycznie i podpinam kabel ethernetowy do kompa,a kabel idący z huaweia do portu wan routera.
  1. Strona tplink otwiera się jak jesteś podłączony do TPLinka. Mi chodzi o połączenie Huawei<->TPlink - to znaczy, czy na komputerze podłączonym do TP-Linka otwiera się coś z Huawei (też ma jakieś UI i okno logowania).
  2. "Połączyć z routerem" jest tutaj dwuznaczne, bo zarówno TP-Link jak i Huawei są routerami :slight_smile:
    a. Jak ustawisz IP komputera na 192.168.0.10 (albo cokolwiek innego niż .2) + bramka na 192.168.0.2 i podłączysz kablem to Huawei to dostęp do internetu działa? Jak działa, to może po prostu zamiast DHCP ustaw na sztywno ten adres dla interfejsu WAN routera TP-Link z bramą 192.168.0.2 i DNS na jakieś ogólne typu 8.8.8.8 i testuj tak.

b.