Tp-W8970 + Airlive AP60 + Buffalo WZR2-G300N

Witam
Posiadam router TP-W8970 z ADSL(neostrada), bezprzewodowo przesyłam sygnał (dwie dookólne anteny ok.150m) do access pointa Airlive AP60 (jako client - sygnał ok 45%), AP60 mam podłączone do routera Buffalo WZR2-G300N przez kabel (on się automatycznie ustawia ale nie chodzi to dobrze wg mojej opinii).
Poradźcie jak najlepiej ustawić.
Z góry dzięki za zainteresowanie
Pozdrawiam

Co masz na myśli pisząc że nie chodzi dobrze. Opisz w miarę możliwości. Czy na drodze sygnału są jakieś przeszkody. Jak możesz to podaj także pomiary siły sygnału np: inSSIDer.

dzięki za zainteresowanie. Przeszkód nie ma, poprawiłem wtyczkę w antenie i poprawił się sygnał na AP60 do 79. Jak na razie to wszystko mam ustawione na auto, tak jak pisałem buffalo sam się ustawia ale mam wrażenie (nie wiem jak to opisać)tzn zawieszania (przy grach sieciowych jest to odczuwalne). Gdy sprawdzam połączenie np w speedtest.pl to czasem ping wyskakuje mi ok 30 a czasem ponad 100 i prędkość z 3-4 na 1. Być może gdyby to było ustawione na "stało" to by było inaczej.
pozdr

Siła sygnału jest -90, raczej nie za dobrze.

to zdjęcie to jest sygnał dla wifi komputera(tak mi się wydaje), ale jak sprawdzam sygnał na AP60 to wychodzi prawie 80% (sygnału z TP linka) co jest naprawdę nieźle i tak jak pisałem AP60 jest spięty kablem z Buffalo (001601A1ed90) a ja łączę się bezprzewodowo z Buffalo

Warunkiem koniecznym do poprawnej pracy mostu wifi jest sygnał o wartości maxymalnej -70dBm. Powyżej tej wartości mogą zawsze występować niestabilności z przesyłem. Podaj wykres tej siły z AP60.

jedynie coś takiego mogę pokazać, nie wiem jak pokazać siłę wykresu poprzez AP60

teraz to w ogóle nie wiem co się dzieje (nawet nie wiem jak to wytłumaczyć). jak się łączę przez AP z innym routerem TP-Link786 (netia) to po kablu z AP do kompuera jest internet, przez wifi (buffalo) nie ma(buffalo nie może się automatycznie ustawić). Jak się łączę z tplink W8970 (szary-neostrada)to w ogóle nie mam sieci przez AP, (bezpośrednie połączenie z szary po wifi komputera działa) także TPlink w8970 działa. Kurcze chyba jeszcze spróbuje wszystko od nowa skonfigurować.
Pozdrawiam

Dla mnie problemem są dwie anteny. Ustaw tp-linka w trybie 802.11g

Dlaczego problemem są anteny??? Dzisiaj chyba pójdę jeszcze raz do sąsiada (TP-Link786) podpatrzeć jakie ma ustawienia bo gdy się łączę z nim to nie mam takich problemów jak z moim (tpW8970) - oba są blokowane przez MAC karty jak to ma jakieś znaczenie.

Może źle się wyraziłem. Problemem jest to że je wymieniłeś na takie które nie pracują w MIMO. Działają teraz niesymetrycznie co powoduje niestabilności w transmisji.

Do W8970 mam podłączoną dookólną bodajże interline horizon 9dbi (ale muszę sprawdzić), do AP60 mam interline horizon 12dbi (ale też muszę sprawdzić). Przed tą anteną 12dbi miałem kierunkową noname i też były takie problemy. Wcześniej miałem pentagrama i starszego access pointa arilive, teraz wymieniłem na W9870 i airlive ap60 żeby mieć lepszy zasięg (wcześniej był ok 45%). Teraz mam 80 i mam problemy (nie wiem dlaczego nie mam tego problemu z routerem sąsiada??). Zacząłem się zastanawiać czy sprzęt nie dostał za dużo sygnału i się pogubił (żart).
Pozdrawiam