TP-LINK z DD-WRT i Technicolor z UPC odcina neta

Witam.
Borykam się z problemem związanym z dwoma routerami.
Jeden to Technicolor TC7200 z UPC jako zewnętrzny a do niego podpięty własny, wewnętrzny TP-LINK TL-WR1043ND z DD-WRT v24SP2- (03/25/13) std - build 21061 i do tego przewodowo dwa kompy.
Chcąc korzystać z pulpitów zdalnych, dostępu przez https do routera musiałem ustawić DMZ w Technicolor na IP TP-LINKA i wtedy zaczynają się problemy związane z rozłączaniem netu, chyba przez TP-LINKA i restartowanie się routera z UPC.
Nie wiem z czym to jest związane ale sprawdziłem że opcja właśnie DMZ powoduje te problemy.
Poniżej zamieszczę zrzuty ust routerów, dodam że firewalla wyłączyłem na UPC...

Może nie używaj DMZ tylko przekieruj potrzebne porty.

He no tak :slight_smile:
Wiem że jest taka możliwość ale ciekawi mnie i chciał bym się dowiedzieć dlaczego ten DMZ sprawia takie problemy...

Spróbuj zmienić adres IP na TP-linku na inną podsieć np. 10.20.0.1 - sprawdź czy moja sugestia coś zmieniła w stabilności pracy DMZ.

Niestety to samo :frowning:

Próbowałeś z GargoylePL też masz takie same objawy?

Nie próbowałem niestety, bo nie wiem czy bym to ogarnął ;D
Myślisz że właśnie DD-WRT koliduje z tym ?

Witam.
Niestety nie dałem rady poradzić sobie z tym problemem i dopiero technik z UPC, który wymienił router na CISCO rozwiązał problem :slight_smile:

Dzięki za informacje w temacie. Jeżeli wszystko wyjaśnione proszę o zamknięcie tematu. Pozdrawiam Administrator.