Tp-link WRD3500- konfiguracja 5Ghz

Witam,
zakupiłem router Tp-link WRD3500. Skonfigurowałem połączenie internetowe, ale mam problem z usatwieniem drugiego łącza 5Ghz. Jak stworzyć serwer na tym routerze żeby przesyłał w paśmie 5Ghz? Utworzyłem serwery typu Mezzmo, Serfio, ale one działają poprzez 2,4Ghz i nie załatwiają problemy tnących sie filmów hd przez DLNA.

A czy karta WIFI w komputerze obsługuje pasmo 5 GHZ :frowning:

w komputerze jak w komputerze, ale jeszcze w TV musi działać, dziś zobaczę i odpowiem. W tp-link powiedzieli, że ten router nie ma certyfikatu DLNA i nie ponoszą odpowiedzialności.
Więc tylko mam pytanie jeśli w kompie i TV nie ma obsługi 5Ghz to czym ten router (wrd-3500) różni się od TL-WR340G?

  • dwa pasma radiowe
  • prędkość radia
  • prędkość portów ethernet
  • funkcja kontroli pasma w oparciu o adres IP umożliwia administratorowi wydzielenie określonego pasma dla każdego z komputerów w sieci
  • dwa porty USB w tym serwer wydruku
  • sieć bezprzewodowa dla gościa
  • większa pamięć co umożliwia obsługę alternatywnych oprogramowań,
  • dostępność aktualizacji firmware

ok, więc w temacie przesyłania i oglądania filmów hd przez DLNA to nie był zły pomysł? W jaki sposób postawić serwer na tym routerze- wiem że są komercyjne rozwiązania ale w aspekcie hd są niestabilne.

Nie. Dual band to dobry pomysł. Masz dwa osobne radia. Laptopa masz na 5GHz, a telewizor na 2,4. Strumieniując/przesyłając plik Jedno radio odbiera a drugie nadaje.
Jeśli użył byś jednej sieci to jedno radio musiało by odebrać i zadać pakiet tym sposobem prędkość transmisji spadła by o połowę.

Jeśli chcesz inny niż wbudowany w oryginalny firmware to zostaje OpenWRT. Polecam Gargoyle PL.

Udało się ;D nie wiem jakie to ma znaczenie, ale Java 6 i prosty serwer Servio pomogło, obraz hd bez zarzutu w sieci bezprzewodowej. Swoją drogą ma ktoś wiedzę na temat jakiej prędkości potrzezbuje full hd (bluray) ?