TP-Link WR941ND - tracenie pakietów

Spróbuj zmienić jeszcze adres IP routera na 10.0.0.1 i na taki loguj się na router (Network->LAN).

To samo :frowning:

Jeżeli nie sklonujesz mac adresu masz dostęp do internetu?

Tracę.

Poprzedni router też był podłączony przez port WAN?

Tak i to chyba na niego było filtrowanie po strony dostawcy.
Z moich obserwacji wynika jeszcze, że utrata pakietów w grze następuje mniej więcej 2-3 sekundy po tym jak podczas pingowania jakiejś strony wyświetli się "Upłynął limit czasu żądania"

Która to wersja sprzętowa twojego WR941?

V5.1

Zrób jeszcze taki test stabilności -

To co się dzieje przechodzi moje ludzkie pojęcie, wykonałem testy na obu routerach:
TP-Link:

Stary chiński Winstars:

Naprawdę?

Mam jeszcze możliwość zwrócenia tego routera, ale co dalej? Nie wyobrażam sobie "życia" z routerem który w każdym momencie może złapać reset i nie mieć internetu w jakiejś ważnej sytuacji.

Tylko czy to jest wina routera bo może serwer DNS dostawcy dostaje jakiejś zadyszki. Ping do routera i innego IP jest ok.

Ojć gapcio mały ze mnie, miałem dopisać jeszcze, że i do googla przerywa jeden ping co jakiś czas, lecz nie zawsze jest to zsynchronizowane z pingiem do DNS'a.

Faktycznie coś się dzieje ale co jest powodem nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Wygląda na problem z TP-linkiem lub "dziwna" konfiguracji sieci u twojego dostawcy. Polecam jeszcze kontakt z dostawcą i zapytanie o używanie innego routera niż Winstar.

A jakby tak tego TP-Linka podłączyć pod stary router i i sprawdzić dalej czy będzie gubić czy nie? Jest taka możliwość?

Pewnie że można.

W jaki sposób to zrobić aby się nie pogryzły razem?

Jeżeli masz adresację 10.0.0.1 na TP-linku to powinno działać bez problemu. Podłącz i korzystaj.

Jest jeszcze alternatywa w postaci Gargoyle ale musisz mieć trochę chęci

Instalacja:

Powrót do oryginału:

Jak przewidywałem po spięciu razem wszystko na złość działa... Czyli problemem jest TP-Link - > dostawca. Nie obędzie się więc bez kontaktu i pewnie zbyciem mówieniem, że to u mnie jest coś źle i po co router zmieniam :smiley:
W tym przypadku Gargoyle może mi coś dać?

Nie znam przyczyny twojego problemu więc trudno mi powiedzieć "Tak to rozwiąże twój problem" - bo bym skłamał.
Miałem już taki przypadek na forum że Gargoyle rozwiązało problem ale dlaczego nie wiem.