TP-Link WR941ND - tracenie pakietów

Cześć,
złośliwość rzeczy martwych doprowadza do tego, że muszę pisać na tym forum z problemem.
Internet doprowadzony mam za pomocą skrętki. Przy "montażu" dostałem jakiś chiński router, który zaczął świrować, restertować się, a potem nie mógł uzyskać połączenia z serwerem DHCP.
Wymieniłem go wczoraj na TP-Linka WR941ND, konfiguracja poszła zadziwiająco szybko, nie musiałem się z nią męczyć, zmieniłem MAC routera na ten ze starego. Myślałem, że wszystko jest OK póki nie zacząłem grać w cs'a. (po kablu) Co kilkanaście sekund trace około 6-10% pakietów i mam przycinkę (sprawdzam na net_graph 1). Na poprzednim routerze wszystko w tych sferach działało dobrze.
Na dodatek po pewnym czasie utraciłem dostęp do internetu na swoim telefonie po WiFi. Telefon łączy się, ale nie ma dostępu na zewnatrz do dns'ów, ale można pingować samo urządzenie. Natomiast na telefonie mamy nadal wszystko działa.
Co mogę z tym zrobić?
Edit: I właśnie internet wrócił na komórkę, coś mi się nie podoba to.

W zakładce WAN masz jakieś wpisane DNS-y?

Mam odznaczoną opcję: "Use These DNS Servers" więc nie mam.

Spróbuj takiej konfiguracji -

Nadal to samo. Firmware 130709.

Zmienione ustawienie MTU size na 1492 może mieć na to wpływ? Na poprzednim routerze była ustawiona taka wartość, a może TP-Link nie trawi takiej?

Oczywiście że MTU może mieć wpływ na stabilność dostępu do internetu -
http://www.tp-link.com.pl/article/?id=190

Sprawdziłem, pingi zaczynają iść bez fragmentowania przy 1464, wiec +28 = 1492, czyli tyle ile było.

Taką wartość masz na porcie WAN ustawioną?

Tak:

Spróbuj zmienić jeszcze adres IP routera na 10.0.0.1 i na taki loguj się na router (Network->LAN).

To samo :frowning:

Jeżeli nie sklonujesz mac adresu masz dostęp do internetu?

Tracę.

Poprzedni router też był podłączony przez port WAN?

Tak i to chyba na niego było filtrowanie po strony dostawcy.
Z moich obserwacji wynika jeszcze, że utrata pakietów w grze następuje mniej więcej 2-3 sekundy po tym jak podczas pingowania jakiejś strony wyświetli się "Upłynął limit czasu żądania"

Która to wersja sprzętowa twojego WR941?

V5.1

Zrób jeszcze taki test stabilności -

To co się dzieje przechodzi moje ludzkie pojęcie, wykonałem testy na obu routerach:
TP-Link:

Stary chiński Winstars:

Naprawdę?

Mam jeszcze możliwość zwrócenia tego routera, ale co dalej? Nie wyobrażam sobie "życia" z routerem który w każdym momencie może złapać reset i nie mieć internetu w jakiejś ważnej sytuacji.