Tp-Link WR841ND v8 Gargoyle - problem ze skonfigurowaniem z netiaspotem

Witam!
Może opiszę jak na początku jak wygląda moja sieć:
-> Router główny - Netiaspot
-do niego podpięte po WiFi wszystko co się da po WiFi
-> Router pomocniczy - Tp-Link WR841ND

W moim zamyśle ma działać jako przedłużenie Netiaspota na zasadzie: odbiera internet z Netiaspot po wifi i udostępnia po kablu do TV, dekoder i Xbox 360 i czasami Macbook. Bardzo ważne jest by odbywało się to kablem, bo miedzy tymi urządzeniami następuje częsta wymiana dużych plików po FTP. Dodatkowo chciałbym aby wszystko, dało się podejrzeć przez komputer będący podpięty do Netiaspot, czyli (chyba?) wszystko musi być w jednej podsieci.

Próbując skonfigurować wszystko według tego poradnika:

Urządzenia nie dostają dostępu do internetu ani nie widzą siebie wzajemnie. Co dziwne Netiaspot widzi TP-Linka i nawet za pośrednictwem webinterface Netiaspota da się wejsć w webinterface TP-Linka.

Drugim sposobem jaki próbowałem było ustawienie TP-Linka w tryb "Brama sieciowa", a w opcji "Połączony przez:" wybrane "DHCP (bezprzewodowo) i tu o dziwo internet był dostępny dla Macbooka podpiętego kablem do TP-Linka, natomiast pozostałe urządzenia już nie miały (bądź nie potrafiły się połączyć) z internetem (przyznam że nie sprawdzałem jak wygląda komunikacja między nimi po FTP, bo połączenie z internetem jest kluczowe by w ogóle korzystać z dekodera czy TV). Podpowie mi ktoś co i jak ustawić by to zadziałało?

Mógłbym ręcznie w dekoderze i Xboxie wpisać IP, DNSy, czy Bramę, jednak tu też jest problem i nawet nie próbowałem, bo w TV nie mam absolutnie żadnej możliwości wprowadzenia tych wartości (stary Samsung, według "internetów" DHCP w nim jest na "AUTO" i nie ma możliwości zmiany), więc potrzebuję konfiguracji takiej by wszystko poszło od przysłowiowego strzała.

Uzupełniając:

  • TV podpięty pod netiaspot łączy się z internetem i działają wszystkie funkcje SMART
  • Do niedawna korzystałem z jakiegoś routera firmy 8Level i tam w kreatorze ustawione miałem na "AP Client", przeszedłem konfiguracje krok po kroku i wszystko działało, niestety pewnego dnia przestał działać i po prostu kupiłem tego TP-Linka by go zastąpić.
  • Na chwilę obecną radzę sobie z tym TP-Linkiem z DD-WRT i skonfigurowanym według http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Client_Mode , lecz jest minus tego taki że urządzenia są w innej podsieci i nie mogę z nimi się połączyć z komputera podpiętego po wifi do netiaspota.

Znajdzie się ktoś kto ogarniał podobny problem i pomoże mi w tym?

Czy to netiaspot jest taki problemowy? (Czytałem że to właśnie on nie może się dogadać z innymi routerami)

Z góry dzięki za okazaną pomoc!
POZDRAWIAM!

Problemem jest NS i jego problem z przekazywaniem adresacji DHCP. Tutaj pomaga WISP czy Client ale musi mieć włączone DHCP. Spróbował bym jeszcze raz z tym poradnikiem a adresację dopisał na stałe (ręcznie) do TV z bramą 192.168.1.254

No właśnie jest problem z tym, bo jedyną opcją związaną z siecią w tym TV (nie podam teraz modelu bo jestem na wyjeździe, jeden z pierwszych SMART TV Samsunga) jest coś w stylu Lan Interface ON/OFF.
I również tak jak napisałem wcześniej, żadne urządzenie, łącznie z laptopem nie dostawało internetu po skonfigurowaniu tp-linka według tego poradnika.
Wtedy też pomyślałem żeby włączyć właśnie DHCP w Gargoyle, ale niestety z tego co pamietam, po skonfigurowaniu jako Most bezprzewodowy/przekaźnik i zapisaniu ustawień nie dało się juz później wejść w menu Konfiguracja, tylko cały czas klikając Konfiguracja, tak jakby odświeżała się strona Status.
Nic, powalcze jeszcze z problemem jak wrócę do domu, jesli się nie uda w ostateczności zmienie tp-linka na tego 8Level co miałem poprzednio.

Dzięki za okazaną pomoc!
POZDRAWIAM!

Niestety nie ma takiej funkcji a przynajmniej nie wiem nic na jej tematu w tym trybie działania. Lepszym rozwiązaniem był by typowy repeater WA850 czy WA860 bo wtedy spokojnie możesz włączyć tam serwer DHCP z bramą 192.168.1.254 czyli adresem NS-a.

Dobrze kombinowałeś z ustawieniami jako brama sieciowa. Mam 740 to sprawdzę raz jeszcze i ci powiem. Taj jak pisałem ten rodzaj połaczenia działa. Teraz jak możesz w miarę możliwości to zrób ss-a z ustawień bramy gargulca.

Ss wrzucę jak bede w domu, postaram się jutro, natomiast przy sobie na laptopie mam backup konfiguracji który zgrałem właśnie gdy router był jako brama ustawiony. Jeżeli w czymś to pomoże mogę teraz wrzucić ten backup.

Daj zobaczymy. U mnie WR-740 w konfiguracji bramy sieciowej przesyła net po kablu jak i po wifi.

Przedstawię konfigurację gargoyle jako Routed Client z relayd (Pseudobridge).
W menu konfiguracja - podstawowa ustaw:
Urządzenie pracuje jako:
Brama sieciowa (domyślnie).
WAN:
Połączenie: Statyczne IP (Wi-Fi)
IP: 192.168.1.253
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.1.254
LAN:
Adres IP urządzenia 192.168.0.1 ( inna podsieć niż netiaspot, po zapisaniu konfiguracja przez ten adres)
Serwery DNS - inne: 192.168.1.254
w połączeniu WiFi wyszukaj sieć Netiaspota i wpisz hasło.
Możesz wybrać Klient + AP jeśli urządzenia ma również działać jako AP. Jeśli będzie działało tylko odbierając wifi to lepiej ustawić sam Klient
Zapisz konfigurację
Uruchom teraz klienta SSH ( np putty) i ustaw połączenie z IP 192.168.0.1 Login root
i wpisujesz polecenia: Możesz wszystko wkleić od razu za jednym razem.

opkg update
opkg install relayd
/etc/init.d/relayd enable
uci set network.stabridge=interface
uci set network.stabridge.proto=relay
uci set network.stabridge.network="lan wan"
uci set network.lan.gateway=192.168.1.254
uci set network.lan.dns=192.168.1.254
uci commit network
uci set dhcp.lan.ignore=1
uci commit dhcp
uci set firewall.@zone[0].forward=ACCEPT
uci set firewall.@zone[0].network="lan wan"
uci commit firewall
/etc/init.d/dnsmasq restart
/etc/init.d/firewall restart
wifi down; wifi

U mnie działa.
Od tego momentu router służy jako przekaźnik DHCP oraz sieci LAN. nie tworzy dodatkowej podsieci przez co wszystkie urządzenia się "widzą"

@CHACA
W załączniku wspomniany backup konfiguracji na której laptop mógł się połączyć z netem, natomiast tv nadal nie.
@Heinz
Dzięki, na pewno wypróbuje jak będe w domu, mam nadzieje że w koncu ruszy:)
Dzięki!

U mnie przy konfiguracji wspomnianej wcześniej TV dostaje adresację na LAN z WR-a. WR-740 pobiera sygnał bezprzewodowy z Archera 2. Nie mam NS-a.

Heinz, bardzo dzięki, wszystko ustawione według twojej instrukcji i..... DZIAŁA:)
Na zakonczenie mam tylko jedno pytanko do Ciebie:
Da się jakoś zalogować teraz do TP-Linka? Przez NS jest on widziany pod IP 192.168.1.253, natomiast nie da się wejść do niego przez to IP... Próbowałem też 192.168.0.1 i inne, niestety bez skutku.
Raz jeszcze serdeczne dzięki!

Zmień IP na karcie sieciowej na 192.168.0.5 i wtedy wejdziesz do panelu konfiguracyjnego. Na razie nie wykombinowałem jak wejść do routera z sieci 192.168.1.x

Ok, jakbyś coś wymyślił daj mi znać.
Swoją drogą powinieneś napisać jakiś tutorial jak ogarnąć połączenie z NS:)
Temat do zamknięcia.

Dzięki!
Pozdrawiam!