Tp link wr841n

Witam,
mam problem z routerem TP-LINK WR841N oraz modemem z telewizji kablowej.
Wszystko do wczoraj chodziło OK około 1 roku. Dzisiaj od rana nie działa INTERNET przez HTTP.
Opis problemu:
Nie działa połączenie z internetem poprzez port LAN lub WIFI w przeglądarkach internetowych i programach. Ciągle status "łączenie z hostem" ... po czym błąd, że nie może pobrać/odnaleźć DNS strony www, ikonki wskazują, że jest dostep do internetu.
Natomiast działa bez zarzutu przesył w sieciach typu TORRENT.
Router jest prawidłowo skonfigurowany (wifi, hasło, adres MAC sklonowany, dynamiczne IPwszystkie parametry są prawidłowe, pobiera prawidłowo adres IP oraz bramki z kablówki, ). Po podłączeniu bezpośrednio do modemu kablówki laptopa internet jest prawidłowy (www i torrent).
Wszystko przetestowane na 4 niezaleznych komputerach z win XP i WIN7 (32bit, 64 BIT).
Router wyłączam codziennie z sieci i zastanawiam się czy coś się nie uszkodziło w związku z zanikiem napięcia...
Proszę o jakąś opinie czy to uszkodzenie routera czy coś z kablówką

TP-Link podłączony do modemu przez port WAN?

Tak. Wszystko podlaczone prawidlowo. Znam się troche na tych sprawach :)... Już od jakiegoś czasu mialem takie zawiechy z www ze dzialalo np 1 minute po czym 1 minute byl brak neta i tak w kolko. Bylem nawet miesiąc temu n wymieniać modem z kablówki ale teraz widzę ze chyba cos nie halo z tym routerem ... Nie wiem czy to o czyms świadczy ale po podlaczeniu przez lan do tp linka dioda od lan i ta od internetu migają tak samo w rownych odstepach... Pewnie nic nie znaczy.

Wpisz do DHCP Settings TP-linka jakieś DNS-y na stałe (najlepiej te od dostawcy)


Potem Save i Reboot routera. Jeżeli to nic nie zmieni to pokaż zakładkę Status z TP-Linka

objawy wskazują na problem z DNS (to może być problem awarii u operatora, błędna konfiguracja routera czy po prostu jego awaria ale także efekt działania niektórych wirusów!)
podepnij komputer bezpośrednio do modemu z pominięciem routera i sprawdź dostęp do internetu
kilka przykładowych poleceń, które powinieneś wykonać w okienku linii poleceń (cmd.exe)

ping 8.8.8.8
tracert 8.8.8.8
ping onet.pl
nslookup wp.pl
nslookup wp.pl 8.8.8.8

a ich wyniki podać skopiowane jako tekst (prawy klawisz myszy) oczywiście mam na myśli zarówno połączenie bezpośrednio z modemem jak i poprzez router

Problem rozwiązany. Poniżej mail z rozwiązaniem od supportu TP-LINKA.
"Dzień dobry,
Proszę zalogować się na stronę konfiguracyjną urządzenia, wejść do zakładki DHCP --> DHCP Settings, a następnie wpisać adresy DNS takie jakie widać na załączonym obrazku i zatwierdzić przyciskiem "Save"

Miałem tam wpisane same "0" i działało do czasu... po wpisaniu 8.8.8.8, 8.8.4.4, wszystko działa ok.

O tym samym mówił administrator w podanym poradniku ale dzięki za info