TP-LINK WR841N ver 9.1 problem z konfiguracjią

Witam od niedawna przeszedłem z Neostrady na internet radiowy ( docelowo dostawca ma dostarczać internet przez światłowód) w związku z czym zakupiłem wyżej wymieniony model routera.W routerze jest zainstalowane oprogramowanie 3.15.9 Build 140530 Rel.37695n czyli najnowsze .Po skonfigurowaniu wszystko pięknie chodzi tzn strony internetowe komunikatory itp,jednak jest jeden problem posiadam konsole Nintendo 3ds ładnie łączy się z internetem pobiera aktualizacje itp jednak podczas próby grania w gry online wywala błąd.Myślałem ze to jest wina samej konfiguracji konsoli jednak na takich samych parametrach łącząc się z internetem z telefonu komórkowego wszystko pięknie chodzi łącznie z grami online .Z opisu zamieszczonego przez producenta konsoli wynika że router blokuje funkcje Friend List w związku z tym trzeba otworzyć porty UDP (dla zainteresowanych cały opis znajduje się tu (http://www.nintendo.com/consumer/wfc/en_na/ds/results.jsp?error_code=001-0502&system=3DS).Robiłem wszystko według opisu i nic nie wskórałem.Malo tego powyłączałem wszystkie zabezpieczenia routera tzn Firewall,VPN,ALG , niestety i to nic nie pomogło.W związku z czym zadzwoniłem na infolinie Nintendo opisując całą sytuacje.Konsultant po wysłuchaniu powiedział mi tylko jedno że najprawdopodobniej wina leży po stronie routera i trzeba wyłączyć zabezpieczenie o ile dobrze zrozumiałem syn flood i tu poległem bo nie wiem o co się rozchodzi.Wczytując się w tajniki tego routerka wywnioskowałem że na oryginalnym oprogramowaniu nie ma szans wyłączyć tego, jedynym rozwiązaniem jest wgrać choćby gargoyle i przez putty dopiero zmienić ustawienia w configu ??? .Bardzo bym prosił o podpowiedź co i jak ponieważ nigdy takowych rzeczy nie robiłem tzn wgrać alternatywne oprogramowanie łatwa sprawa ale problemy zaczną się z konfiguracją. I na sam koniec zastanawia mnie jeszcze jedno czy ten błąd może być spowodowany nie przez router tylko dostarczyciela internetu radiowego ???. Z góry dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam.

Problemem może być brać publicznego IP na WAN-ie routera. W neostradzie miałeś takie IP i funkcję UPnP więc router robił przekierowanie z automatu.

Czyli co zmieniając operatora z Neostrady na radiówkę strzeliłem sobie w kolano mam to tak zrozumieć ??? czyli w żaden sposób w gry online na tym necie nie pogram i muszę korzystać z netu z telefonu komórkowego, bo rozumiem żadne ustawienia routera nie pomogą ?????. Rozumiem że jak przejdę na internet ze światłowodu to będzie ta sama sytuacja co z internetem radiowym.
Status wysłałem na PW.

To są tylko moje przypuszczenia, pokaż jeszcze status twojego TP-linka, nie znam niestety tej konsoli więc trudno mi coś na 100% powiedzieć,

I problem rozwiązany brak publicznego ip :slight_smile: