TP-LINK WR841N + Korbox 2.0 jako AP

Witam.
Jestem zielony w ustawieniu więc proszę o wyrozumiałość. Zawsze miałem Neostradę i konczylo sie to na wpisaniu danych i ustawieniu SSID i hasła.
Wiec tak:
Od skrzynki wychodzi światłowód do routera DASAN, dalej skretka rj45 od DASANA idzie kabel do SWITCHA na 8 wyjść , następnie od SWITCHa TP Link wychodzą kable rj45:

  1. Do routera TP link WR841N do portu niebieskiego WAN.
  2. Do Korboxa 2.0 - aktywny
  3. Do Korboxa 2.0 - narazie nieaktywny
    Na pudelku od korboxa mam naklejkę MAC ID z numerem.
    Korboxy maja służyć jaka pkt dostępne. Jeżeli trzeba jakies informacje odrazu napisze :slight_smile: byle by to ustawić szybko.
    Prosiłbym o krok po kroku co zrobić i jak ustawić bo jak wspomniałem jestem zielony.

Przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Ale czemu ma to służyć?
Opisz dokładnie co chcesz osiągnąć. bo TPlink powinien zadziałać bez konfiguracji, a te korboxy po włączeniu funkcji AP.

Ma to służyć wzmocnieniu sygnału ponieważ w kamiennicy mam grube ściany a idąc do pokojów mam ledwo 1 czy 2 kreski. A z Korboxa 2.0 mam TV, zapomniałem dopisać.
Powinny działać po włączeniu funkcji AP?
A gdzie ona jest. Bo w zakładce DHCP widziałem tylko AP isolation. Nie wiem czy to o ta opcje chodzi.

Masz dostęp do jakiejś instrukcji obsługi tego Korbox-a bo strona producenta nie jest aktywna!?

W opakowaniu Korboxa 2.0 nie było żadnej instrukcji.
Gdy załączam Korboxa 2.0 i wchodzę w Konfiguracja/Ustawienia punktu dostępowego mam tylko opcje:

  1. Nazwa (SSID)
  2. Kanał WiFi
  3. Zabezpieczenie
  4. Hasło

I MAC ID na opakowaniu jak wspomniałem wcześniej.

A wygląda to tak:

W kolejności jak wchodzę.

Chciałem mieć to samo SSID w tamtym pokoju lecz gdy ustawie to nie mam tam internetu WiFi ani w TV , wyskakuje żółty trójkąt na ikonie WiFi w laptopie

Pytanie czy Korbox nie nadaje swojej adresacji? Jest tam gdzieś DHCP do skonfigurowania? Ustaw inne SSID na Korbox-ie i połącz się z siecią, sprawdź czy dostaniesz jakąś adresację (ipconfig).

Nie ma DHCP do skonfigurowania.
Gdy podłączyłęm się pod sieć w drugim pokoju o nazwie TP-LINK_D6688 i wpisałem ipconfig/all wyskoczyło tak:

Natomiast z SSID TP-LINK_D6688F z głównego pokoju gdzie mam internet:

Różnica jaką widzę to że dodaja się 2 linijki odnośnie DHCP na moim głownym połączeniu.

Nie wiadomo czy komputer podłączył się do odpowiedniej sieci ale powinien działać.
Zacznij od konfiguracji gdzie każdy punk dostępowy będzie miał inną nazwę, a jak wszystko zacznie działać to zrobisz jedną nazwę.

Chodziło mi o to abyś zmienił nazwę SSID (np. KORBOX) na urządzeniu, odłączył przewód od internetu i wtedy podłączył się do krobox-a.

Mam odłączyć kabel od Korboxa ten rj45 czy jakiś inny ? Bo odłączyłem kabel od Korboxa zmieniłem nazwę SSID i podłączyłem znów i nic, Łączy ale trójkąt jesta na telefonie też łączy leczy nie wyszukuje stron.

No ale daj znowu ipconfig skąd mamy wiedzieć jaki i czy dostałeś adresację!?

Już się robi , proszę nie krzyczeć :stuck_out_tongue:
proszę :

Teraz podłącz kabel z internetem i sprawdź czy masz dostęp przez przeglądarkę do jakiejś strony. Sprawdź jeszcze ping 8.8.8.8 czy odpowiada.

Zaraz zaraz bo się pogubię lub już się pogubiłem.
Wcześniej odłączyłem kabel od Korboxa zmieniłem SSID , podłączyłem kabel do Korboxa i sprawdziłem ipconfig/all a teraz mam podłączyć kabel jakiś jeszcze, czyli coś źle zrobiłem??

Chodzi mi o kabel z internetem z TP-linka.

Czyli odłączam kabel z portu WAN od TP-LINK WR841N , następnie odłączam kabel od Korboxa zmieniam SSID, podłączam znów i na koniec podłączam kabel do portu WAN w TP-LINK WR841N
i wrzucam screen z ipconfig/all tak ? bo jeżeli dobrze to zrozumiałem to możemy od tego postu w dół skasować i wykonam to ponownie.

TP-link nie ruszaj, jeżeli miałeś kabel podłączony do Korbox-a to też ok. Chodzi teraz o to abyś sprawdził czy masz dostęp do internetu i ping 8.8.8.8 na podłączonym kablu z TP-linka.

to co kabel z TP SWITCHA który idzie mi przez ściane mam przepiąc do TP_Linka WR841N ?

ale to skomplikowane... :frowning:

Gdzie to wyczytałeś?
Po prostu na zmienionym SSID, podłącz kabel z TP-Linka do korbox-a (no chyba że miałeś cały czas podłączony) i sprawdź to o co prosiłem.

Nie miałem cały czas podłączony, podłączyłem teraz i jak tam idę i się podłączam pod sieć KORBOX to mam pełny zasięg z trójkątem ale stron nie wczytuje.
a ping 8.8.8.8 piszę sieć docelowa jest nieosiągalna.
U mnie całość tak wygląda:

U dostawcy telefonicznie powiedzieli mi że można to skonfigurować ustawiając adresy na "sztywno" z tym samym SSID ale innym kanałem WiFi ale ja jestem zielony w tym temacie. No może nie tak do końca :stuck_out_tongue: