TP-link WR841N - brak połączenia z 192.168.1.1

Witam,
Do tej pory wszystko działalo jak należy. Ostatnio bolce od zasilacza przez przypadek uległy zniszczeniu i znalazłem zasilacz z innego urządzenia, które akurat pasowało i router normalnie się włączył. Komputer jednak nie wykazał tej sieci więc postanowiłem zrobić restart i teraz chyba w ogóle wszystko się popsuło.
Nie mogę się połaczyć z 192.168.1.1 i adresami tego typu. Nie wiem jak to naprawić, ktoś może naprowadzić?

WR841N ma domyślnie stronę konfiguracyjną pod adresem http://192.168.0.1/ Chyba że wgrałeś openwrt lub ddwrt.
sprawdź co pokazuje ipconfig/all i wklej to na forum.

Po załączeniu routera które diody się świecą? Próbowałeś przez http://tplinklogin.net

Piszę z iPada, więc pozwolę sobie wstawić zdjecię z ipconfig z terminala (osx).b192.168.0.1 też próbowałem i efekt niestety ten sam.
Odnośnie diod to raz pali się tylko pierwsza z lewej, a raz pierwsza z lewej, trzecia i czwarta.

tplinklogin.net też nie odpowiada.
/obrazek poprawiłem //Heinz

To teraz podaj parametry znamionowe tego innego zasilacza oraz polaryzację na wtyku.

Przesyłam zdjęcie z danymi zasilacza

Zasilacz może być trochę słaby i nie dać rady prawidłowo zasilić routera.

Za mało prądu. Jaka polaryzacja na wtyku- to bardzo ważne. Możesz miernikiem zmierzyć?

Niestety nie mam jak sprawdzić polaryzacji. Czyli ogólnie problem tkwi w tym zasilaczu? Warto szukać innego? Czy po prostu nowy router?

Niestety na odległość trudno coś stwierdzić. 100% zasilacz do wymiany.

Jeżeli ten zasilacz ma inną polaryzację to raczej router do wymiany. Szukaj na portalu aukcyjnym.

polaryzacji nie sprawdzisz, bo z etykiety widać że na wyjściu jest prąd zmienny. i ten zasilacz się nie nadaje. Możliwe że przez to ze jest on słaby to mógł nie uszkodzić routera.

Myślę że warto spróbować. choć jak przeglądniesz inne sprzęty w domu to powinieneś znaleźć odpowiedni zasilacz aby wykonać tylko próbę.

Po Chińskich wyrobach można spodziewać się wszystkiego, jak i po opisach. Potrafią prąd zasilacza oznaczyć takimi wartościami jak MA.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Zmieniłem zasilacz na dużo mocniejszy. Teraz router działa w mojej ocenie normalnie. Pali się pierwsza dioda od lewej, a druga, trzecia i czwarta migają. Dalej jednak nie mogę zalogować się do konfiguracji routera. Przesyłam zdj aktualnego zasilacza.

Wykonaj reset routera do ustawień fabrycznych, podłącz router do komputera (najlepiej kablowo) i sprawdź czy dostałeś adresację z serwera DHCP routera.

Dodatkowo wpisz w komputerze co następuje: Start-Uruchom-cmd-ipconfig/all i pokaż nam co wyszło.

Zrestartowałemm, podłaczyłem komputer do routera kablem ethernet i pokazało mi tak:

I od razu zdjęcie z terminala z aktualnymi danymi:

Spróbuj w konfiguracji podać statyczne IP. Wpisz tam IP 192.168.0.10 maska 255.255.255.0 i sprawdź czy strona konfiguracyjna zadziała.
Jeśli nie to ustaw IP 192.168.1.1 jak nie zadziała to spróbuj przytrzymać reset przez 11 sekund i sprawdź czy na automatycznym ustawieniu pobierze inny IP niż z początkiem 169.254
Jeśli nie to router jest uszkodzony.

Jestem zielony jeżeli o to chodzi, więc tylko zapytam czy to ma tak wyglądać?