TP-LINK WR841N - bardzo niestabilne połączenie

Witam!
Założyłem sobię nowy internet ( dostawca SkyWare, 50MBit, światłowód ). Gdy jestem połączony bezpośrednio laptopem do gniazdka przez kabel LAN wszystko jest pieknie problem zaczyna sie przy połączeniu wifi. Podłączyłem router, router do komputera, skonfigurowałem całą sieć zgodnie z instrukcja dołączoną i przy użyciu oprogramowania z płyty CD, ustawiłem połączenie PPOE , wpisalem nazwe uzytkownika, haslo itd. Łącze się bezproblemowo, lecz problem pojawia się, gdy co pewien czas ( co 30 sekund ) internet nie chce polaczyc sie z zadna strona. problem trwa około 10 sekund i cyklicznie się powtarza. Podczas korzystania z gier online wyskakuje regularnie wysoki współczynnik loss - utraconych pakietów. jakiś pomysl? bo nawet nie moge normalnie przegladac internetu - gdy nawet strona się zaladuje często wiekszosc zdjec nie jest zaladowana

Pierwsza sprawa to sprawdź aktualność swojego oprogramowania (konfiguracja przez przeglądarkę). Druga to konfiguracja routera bez "automatów" -

od razu widze ze nie moge wybrac Kanału - nie mam po prostu ten opcji. musze być podpięty kablem?

Poprzyj to jakimiś obrazkami nie wiem w którym momencie konfiguracji jesteś?

Masz przecież zakładkę Channel do wyboru więc w czym problem? Masz powyłączać automaty, ustawiając konkretne wartości.

teraz w ogóle masakra. zmieniłem na kanał ktory wg tamtego podanego programu ma najmniej połączonych sieci, ale internet po podlaczeniu kablem do routera prawie nie otwiera stron - z trudnoscia udaje mi sie cos otworzyc, a wifi nie chce ppolaczyc... wyskakuje blad ze nie moze polaczyc i tyle

#edit - polaczylem sie z wifi ale nadal chodzi miernie

Bez podania jakiś obrazków z konfiguracji i z inSSIDer-a trudno coś powiedzieć. Bierz pod uwagę to że nie widzę twojej konfiguracji.

cos jeszcze? : )

chce nadmienic, ze nia ma roznicy czy korzystam na kablu podpiętym do routera, czy przez wifi. efekt ten sam - niestabilne polaczenie, strony często nie chca się otwierac, a w np. grach online duzy wspolczynnik utraconych pakietów

Tu wygląda ok, daj jeszcze obrazek z inSSIDer-a. Jak wygląda DHCP Settings?

zmienilem na 5 kanał. ogólnie zmienilem na 13, ale po wlaczeniu tego inssidera wszystko sie krzaczy - milion wifi wyswietla, mojego nie widzi jakby, dopiero po podlaczeniu przez kabel, zmiana kanalu i reboot i dziala teraz. no ale nadal slabo

Przy tak słabym sygnale i tylu zakłóceniach nie ma się co dziwić że jest niestabilnie. Sygnał nie powinien być niższy niż -70dBm
W DHCP Settings dopisz jeszcze DNS-y te które masz w zakładce STATUS na porcie WAN - 91.246..... itd. Po wpisaniu Save i reboot routera.

zrobione. aktualnie dziala niezle, ale to sie zaraz okaze

internet wyglada okej ale pojawil sie dziwny problem... strasznie zaczął mi mulić komputer : o Jakiś proces " przerwania systemowe dominuje dosc mocno ". restart komputera nic nie dał

edit
wszystko już działa pięknie. internet śmiga jak nalezy. zapraszam na piwo do Rzeszowa!!!

edit 2
spadła mi tylko prędkość na speedtestach z 50 na 30.

Wróć do szerokości kanału 40MHz i sprawdź jak to wpłynie na stabilność i prędkość łącza.

predkosc i stabilnosc wrocila do normy, lecz niestety nadal sie utrzymuje problem w grach online z duzym wspolczynnikiem LOSS ( straconych pakietow ). wyskakuje co 20-30 sekund

Zrób jeszcze raz diagnostykę inSSIDer-em ale według tego opisu:

daj wyniki tu w temacie.

robilem jakies 60 sekund i juz wykres jakis dziwny wyszedl :