TP-LINK WR841N - bardzo niestabilne połączenie

co ciekawe - problem z Lossem wystepuje nadal ( bo wystepowal wczoraj wieczorem mocno nasilony ) , ale teraz rano go nie obserwuje. jest czysto narazie
#edit za szybko pochwalilem. loss wystepuje, ale nie tak mocno natężony jak wczoraj wieczor.
##edit2 zauwazylem ze ten peak na wykresie jest wtedy, gdy na chwile ( doslownie sekunde ) jakas inna sieć wifi wskakuje na DUŻO lepszy zasięg - ma wtedy koło -20dB

Problemem są zakłócenia od innych sieci. Pracowałeś na innych kanałach? Wróć z powrotem do 20MHz. Trudno coś więcej doradzić.

Zdziwię, bo najprawodpodobniej to nie tu leży problem a więc:

  1. podłączyłem normalnie się pod wifi - nadal gubi pakiety, internet lubi lekko zaciąć ( widać to podczas np płynnego korzystana z internetu podczas gier online )
  2. podłączyłem się KABLEM do routera TP-LINK ( wylaczylem nawet wifi na routerze ) i to samo - skacze " LOSS " chodzi niepłynnie
  3. podłączyłem kabel bezpośrednio do komputera bez pośrednictwa routeru TP-LINK - internet działa płynnie, bez zacinania się.

Więc analizujac powyższe, to raczej nie kwestią sa zakłócenia w " eterze " skoro nawet po kablu jest identycznie to samo

Nie bardzo wiem na jakiej zasadzie działa ten twój "LOSS" i co on mierzy.
Zrób test stabilności na kablu (bez TP-linka) jak i przez routera:

Zrób print screen-a kiedy będą jakieś niestabilności.

procentową ilość straconych pakietów

Nie znam więc trudno mi się odnieść. Czekam na testy które podałem w linku.

wszystkie testy okej, połączenie w nich wyglada na stabilne. Jest to dziwny problem - gdyż w grach online " loss " okreslany jest jako procentowa ilosc straconych pakietów - jest to uznawane jako typowy blad internetu. Gdy łącze sie bezpośrednio z kabłem, on nie skacze, gdy łącza się przez router to wrecz przeciwnie.

Co masz w zakładce Network->LAN?

Trudno mi coś więcej powiedzieć, ustawienia są poprawne. Nie znam się na grach online. Jedyne co bym sam zrobił to zainstalował alternatywne oprogramowanie Gargoyle i spróbował porównać czy będzie coś lepiej w grach.

pingowalem strone wp.pl z "-t" na koncu zeby przeanalizowac na dluzsza mete to. sporadycznie pojawia się " timed out " z 5 razy na 100. z tym że korzystajac z gier on-line ilosc odbieranych/wysylanych pakietow jest duzo wieksza wiec wydaje mi sie, ze jest bardziej odczuwalna

Tak samo dzieje się na kablu z routera? Daj jakieś obrazki bo trudno się odnieść do twoich słów. No i według poradnika były trzy pingi w tym samym czasie.

tak wyglada spingowanie adresu ip podanego w WAN ( nie ma zadnych problemow jak widać)

a tak wyglada spingowanie adresu DNS ktory mam wpisany w ustawieniach routera : ( pojawiaja sie timed out sporadycznie )

ide podlaczyc na kabel go do routera i robie ten sam test

Czyli wygląda że WAN routera nie "dogaduje" się z modem od dostawcy. Sprawdził bym jeszcze MTU na WAN-ie w rożnych konfiguracjach -
http://www.tp-link.com.pl/article/?id=190 - wartość trzeba dobrać doświadczalnie.

podłączylem kabel do routera i jest dokladnie to samo. teraz ostatni test - podlaczam PC bezposrednio do gniazdka

edit
strona ta sama www.wp.pl spingowana bezpośrednio przez kabel z pominięciem routera nie dała żadnego " timed out "

Tak jak pisałem, spróbuj zmiany konfiguracji MTU. Może strona dostawcy coś o tym mówi.

okej, znalazlem ta wartość o które była mowa na tej stronie - po pingowaniu to 1442 ( +28 = 1470 )

To trzeba teraz sprawdzić w praktyce czyli wpisując w MTU na WAN-ie.