Tp Link WR841N-AP+client

Witam, potrzebuje pomocy a także oprogramowania do Tp Link TL-WR841N aby można było go używać jako Client. Wiem, że można grać oprogramowanie. Tylko jeszcze nigdy nie wgrywałem oprogramowania do routera. Wesja: WR841N v9 00000000 Znalazłem w innym temacie dla v8 ale nie umiem znaleźć dla v9. Pomoże ktoś? :slight_smile: :slight_smile:

Więc polecę Ci OpenWrt z interfejsem LuCI. Do pobrania tutaj: http://downloads.openwrt.org/barrier_breaker/14.07/ar71xx/generic/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr841n-v9-squashfs-factory.bin
Wgraj to przez menu routera, zakładka system tools - firmware upgrade. (najpierw podłącz komputer kablem do routera)
Potrzebujesz kilku danych od nadajnika/głównego routera. takie jak:
Nazwa sieci, hasło, IP bramy domyślnej (routera)
##to jest cześć wspólna
Po wgraniu i uruchomieniu routera wejdź na stronę konfiguracyjną http://192.168.1.1/ i kliknij login.
Przejdź do zakładki Network - Wifi
Kliknij Scan
Poszukaj na liście sieci do której chcesz się podłączyć i kliknij "Join network"
w pole WPA passphrase wpisz hasło do sieci.

konfiguracja jako WISP

w polu Create / Assign firewall-zone wybierz pole czerwone WAN i kliknij "submit"
na następnej stronie kliknij "Save & Apply"
//Jeśli IP głównego routera ma IP zaczynające się na 192.168.1.x to dodatkowo musisz zmienić adres IP swojego routera.
//zakładka network - interfaces
//w tabeli w polu LAN kliknij edit
//w polu IPv4 address zmień adres IP na inny np: 192.168.2.1
//kliknij Save & Apply

konfiguracja jako klient

w polu Create / Assign firewall-zone wybierz pole zielone LAN i kliknij "submit"
na następnej stronie kliknij "Save & Apply"
Musimy zmienić adres IP klienta na adres z podsieci głównego routera np. jeśli IP głównego routera to 192.168.0.1 to zmienimy IP klienta na 192.168.0.254 więc klikamy: //pogrubiona cześć w obu przypadkach powinna być taka sama tylko cyfra po kropce inna.
zakładka network - interfaces
w tabeli w polu LAN kliknij edit
w polu IPv4 address zmień adres IP na: 192.168.0.254
niżej w DHCP Server zaznacz opcję "Ignore interface"
kliknij Save & Apply

Ooo świetnie, a mam pytanie czy główny router też musi być w systemie Gargoyle?

nie. Może być to dowolny router. Jeśli jest to livebox, funbox lub netiaspot to mogą być problemy w trybie pracy klienta.