Tp link wr740n

nie znam się zabardzo ale mam radiówkę ciągniętą przez kabel do modemu i dalej do routera,robiłem reset i ponowną konfiguracje ale nic nie dała do dzisiaj router chodził dobrze mam go jakiś miesiąc

Podłącz się bez Tp-linka i daj obrazek z ipconfig /all -

image

Podłącz pod WAN-a (port niebieski), konfiguracja portu WAN jako Dynamic IP i daj obrazek ze Statusu routera.

nie wiem jak zrobić ''konfiguracja portu WAN jako Dynamic IP''

nie moge tego zrobić ponieważ nie ładują mi się te strony...

Do konfiguracji routera nie potrzebujesz dostępu do internetu.

pisze strona niedostępna

Jesteś podłączony kablowo z portu żółtego na routerze do komputera? Kabel od dostawcy w porcie WAN masz wszystko na rysunku w moim poradniku.

krótki kabel który bez w zestawiem mam podłączony do komputera i do niebieskiego wejścia a kabel od dostawcy mam podłączony do modemu i do zółtego wejścia

Proszę jeszcze raz zajrzeć do mojego poradnika i zweryfikować połączenie -


Niebieski WAN - kabel od dostawcy (modemu)
Żółty 1 lub 2 lub 3 lub 4 podłączony twój komputer

nie wiem czemu ale teraz zaczeło chodzić :o

Musisz mieć podpięte tak jak pisałem w ostatnim poście.

OK dziękuje za pomoc a przy okazji mam pytanie czy można zrobić tak żeby mieć wifi np.na telefonie jeśli komputer jest wyłączony??

Jeżeli kabel od dostawcy idzie bezpośrednio do routera (port WAN) to cały czas masz dostęp do internetu bez względu na komputer.

kabel od dostawcy idzie do modemu(chyba) a od modemu idzie inny kabel do anteny na dachu

Jesteś pewny że to modem czy może zasilacz PoE?

to jest chyba modem to taka czarna malutka skrzyneczka ma 3 wejścia jedna na kabel który podłączam do routera,2 kabel który jest podłączony do anteny na dachu i 1 wejście na zasilacz ,nie ma żadnych przycisków