Tp link wr740n

nie moge tego zrobić ponieważ nie ładują mi się te strony...

Do konfiguracji routera nie potrzebujesz dostępu do internetu.

pisze strona niedostępna

Jesteś podłączony kablowo z portu żółtego na routerze do komputera? Kabel od dostawcy w porcie WAN masz wszystko na rysunku w moim poradniku.

krótki kabel który bez w zestawiem mam podłączony do komputera i do niebieskiego wejścia a kabel od dostawcy mam podłączony do modemu i do zółtego wejścia

Proszę jeszcze raz zajrzeć do mojego poradnika i zweryfikować połączenie -


Niebieski WAN - kabel od dostawcy (modemu)
Żółty 1 lub 2 lub 3 lub 4 podłączony twój komputer

nie wiem czemu ale teraz zaczeło chodzić :o

Musisz mieć podpięte tak jak pisałem w ostatnim poście.

OK dziękuje za pomoc a przy okazji mam pytanie czy można zrobić tak żeby mieć wifi np.na telefonie jeśli komputer jest wyłączony??

Jeżeli kabel od dostawcy idzie bezpośrednio do routera (port WAN) to cały czas masz dostęp do internetu bez względu na komputer.

kabel od dostawcy idzie do modemu(chyba) a od modemu idzie inny kabel do anteny na dachu

Jesteś pewny że to modem czy może zasilacz PoE?

to jest chyba modem to taka czarna malutka skrzyneczka ma 3 wejścia jedna na kabel który podłączam do routera,2 kabel który jest podłączony do anteny na dachu i 1 wejście na zasilacz ,nie ma żadnych przycisków

http://www.dipol.com.pl/adapter_poe_dla_sieci_lan_N9202.htm mam cos takiego

Czyli byłem blisko, adapter PoE zasilacz jest osobno. Jeżeli masz podłączony kabel z gniazda LAN do portu WAN (niebieski) na routerze to jest ok. Masz dostęp do internetu nawet wtedy kiedy komputer stacjonarny jest wyłączony. Router WR740N działa niezależnie.

Gdy komputer jest wyłączony to mogę się połączyć telefonem z wifi ale nie ładują mi się strony internetowe

Jeszcze raz powtórzę pytanie, czy kabel z portu LAN (adapter PoE) masz w WAN-ie routera? Komputer podłączasz do jednego z 4 poetów LAN (żółte).

mam podłączone tak jak mówisz ale jak wyłącze komputer to nie ładuje mi stron na komórce

Wtedy musisz mieć dostęp do internetu nie zależnie od tego czy komputer jest włączony czy nie. Po wyłączeniu PC wejdź w konfigurację routera przez telefon i sprawdź status routera (port WAN dokładnie).

udało się to odpalić poprostu przeglądarka w telefonie świrowała,jeszcze raz dzięki za pomoc i cierpliwość