Tp-Link WR740N Zawiesza się , zrywa

Witam od jakiegoś czasu mam problem z moim tp-linkiem wr740n
Firmware Version:
3.17.0 Build 150105 Rel.61576n
Hardware Version:
WR740N v4
Podłączony jest on pod antenę na dachu bazującą na MikroTik > skrętka > WR740N
Router potrafi się zawiesić tak że nie odpowiada nie da się na niego wejść trzeba go odłączyć od prądu odczekać chwile i podłączyć wtedy można na niego wejść
druga sprawa to taka że internet nieraz znika i po chwili jest nie ważne czy po kablu czy po wi-fi (sprawdzane )
po podłączeniu się prosto pod antenę na dachu żadnych problemów nie ma .

Podstaw zasilacz, ewentualnie zresetuj go do ustawień fabrycznych i ponownie skonfiguruj.

Sprawdzałeś stabilność samego połączenia ze światem? Podłącz internet bez TP-Linka i sprawdź stabilność.

Ostatnie zdanie Autora Marcinie. Połączenie bezpośrednio do komputera jest stabilne.

Było sprawdzane i jest stabilnie. Oprogramowanie było wgrywane na nowo. Sprawdzę zasilacz jeszcze chodź i tak pewnie nie wiele da bo w środku routera i tak są stabilizatory napięcia.

Jeżeli nie pomoże zasilacz to spróbuj wgrać alternatywne oprogramowanie Gargoyle.

Zasilacz podmieniony, podczas gdy nie ma internetu w logach jest coś takiego :

Internet do TP-Linka podpięty jest przez port WAN?

Spróbuj wgrać Gargoyle i potestój. Jest do pobrania u nas na ftp.

Tak internet podłączony przez port WAN. Wgram Gargoyle i zobaczę jak będzie działać. Tymczasowo już nawet zrobiłem router na RaspberryPi bo tp-link co chwile się wieszał.

Dla mnie wygląda na uszkodzenie routera, oczywiście z Gargoyle można spróbować, możesz spróbować też konfiguracji jako AP -

Witam okazało się ze antena z mikrotik na dachu zrywa połączenie z anteną nadawczą. Jako iż mimo licznych pism operator nic z tym nie zrobił, zdecydowałem się zmienić operatora. Teraz żadnych problemów z tp-linkiem nie ma.

Czyli jak by nie było wprowadziłeś nas w błąd ale pozdrawiam i zapraszam ponownie do nas na forum.