TP-Link WR740N WDS

Witam potrzebuję pomocy w sprawie funkcji WDS na moim ruterze. Kilkanaście metrów od mojego bloku jest hala sportowa a w jej obrębach darmowe Wi-Fi. Jest tam główny router sagembox i dwa [przekaźniki] air coś tam. Niestety moja karta WN722N nie daje rady łapie kreskę zasięgu i trwa identyfikacja na tym się kończy. Postanowiłem użyć routera jako mostku. Udało się sieć łapie na 12-19 DB. Internet 200 kb/s (przy samej hali jest to 2mb/s). Mam jeden wielki problem. Lan działa i wi-fi też ale po jakimś czasie połączenie zanika. Trwa Identyfikowanie na tym się to kończy ;/ ... ale kiedy podłączę inną kartę wi fi łączy odrazu i jest ok. Tylko sytuacja się powtarza i znowu muszę zmeniać kartę. Co mnie dziwi telefonu chyba nie wyrzuca i nie wiem czym może być to spowodowane. Nie biadolcie mi tylko jakie ryzyko idzie za korzystaniem z otwartego wi fi bo zdaje sobie z tego sprawe.

Problemem jest poziom sygnału (pewnie też zakłócenia) i sam tryb pracy WDS, który nie nadaje się do takich rozwiązań.

Więc nie da się nic z tym zrobić ? :frowning:

Przy słabym sygnale nic nie zrobisz. Możesz spróbować z Gargoyle i trybem bridg-a, który jest bardziej stabilniejszy niż WDS
Instalacja Gargoyle:


Konfiguracja Bridge-a:

No właśnie kit w zasięg ... router odbiera z hali cały czas ale poprostu nie wyrabia z nadawaniem i po rozłączeniu karty wewn z laptopa i podłączeniu zew. jest wszystko ok ... Dzięki zaraz ogarnę

Właśnie tu się mylisz. Poziom sygnału w tym trybie pracy jest bardzo ważny. Pytanie jeszcze czy urządzenie po drugie stronie (access point) też wspiera WDS bo jeżeli nie to takie zachowanie jest normalne.

Co do tego to nie mam pewności ale w samej hali jak napisałem są 2 mostki. Ip routera to 192.... .1 ale mostki mają końcówki 20 i 21 zasięg nie robi raczej różnicy bo jak wspomniałem net w routerze jest cały czas tylko od czasu do czasu identyfikuje w nieskończoność. Co do wsparcia z hali nie mam pojęcia. Spróbuję gargulca bo telefon cały czas jest podłączony. Ciekawie mam nieco 40% zasięgu na gargu to chyba wystarczająca ilość

No ok ustawione , mam teraz jeszcze pytanie ... Chcę ten most zabezpieczyć mimo to że hala jest siecią otwartą. Jednak jak ustawiam jakieś hasło na nadawane ssid wszystko siada ;/ nie mam połączenia z routerem przez lan ani wi fi. Nie chcę robić mostu dla całego bloku bo nie wydole na tych 250 kb/s. Jakieś pomysły? Właśnie drugi raz próbowałem to zrobić i znowu muszę ustawienia routera resetować.

Jak chcesz dać hasło to nie rób mostu tylko ustaw router jako bramę. Ustaw tylko adres IP podsieci inny niż używany w sieci z hali.
W tym trybie łączysz się przez DHCP (WiFi), szukasz sieci a niżej w ustawieniach AP ustawiasz SSID swojej sieci oraz zabezpieczenia.

Zmieniłem ustawienia na WDS bo poprzednio zrobiłem most kliencki. Narazie jest ok jestem w posiadaniu oprogramowania które wyrzuca innych z mojego [mostka]. Net czasem wypluje brak dostępu ale trwa to góra 5 sekund :smiley: I nie ma identyfikowania Gargulec jest extraśny tylko jak mam ustawić żeby dopuszczał moje mac'i bo nie mam takich opcji lub nie potrafie ich znaleźć w panelu. Raz po próbie założenia hasła na wds router padł na kolana i musiałem Telnetem go ratować ale jest ok. Wzrosła nawet przepustowość 200kb/s do 320 :slight_smile: Nie chce nic zmieniać tylko ustawić hasłoalbo filtrowanie mac.

Jak mam to ustawić Heinz ?

Tryb pracy - brama sieciowa
WAN
Połączenie - DHCP (WiFi)
Interfejs WAN - domyślny
LAN
Adres IP urządzenia - z innej podsieci niż adresy z sieci hali
WiFi - AP
Reszta to ustawienie klienta oraz ustawienie swojego AP i klikniecie zapisz zmiany ( nie używaj 40MHz, dla 2Mbit i słabego zasięgu to tylko zaszkodzi)

Zrobię kopię obecnych ustawień bo śmiga świetnie :smiley: Reconnecty trwają 2-3 sekundy raz na 7 min. Inne adresy niż w Hali czyli jakiś spoza zakresu taki żeby nie wybijało jak ktoś go zajmie tak ?

nie. inne adresy to np: adresy IP z hali to 192.168.1.1-254 a Ty dajesz adresy dla urządzenia z sieci 192.168.2.x a adres routera czyli adres IP urządzenia na 192.168.2.1. Po zapisaniu ustawień konfiguracja routera będzie pod adresem http://192.168.2.1/

Gotowe, działa ... Teraz pozostaje kwestia stabilności będe sprawdzał czy się rozłączy i co ile. W razie problemów wrócę do starej otwartej kopi konfiguracji w każdym razie dzięki za pomoc ludzie ^^