TP-Link WR740N - problem z TTL

Witam.
Rozumiem ze ten router nie ma fabrycznej (soft) możliwości podbicia TTL. Problem w tym, że pewien usługodawca zabezpiecza się dodatkowo w taki właśnie sposób, że czas życia pakietu TTL=1, a za routerem z wiadomych przyczyn jest już niestety próżnia.
Czy OpenWRT to dobry kierunek aby temu zaradzić ?

Kierunek możesz obrać także na DD-WRT.

Rozumiem, że DD-WRT to 1 plik z firmware, bez konieczności łączenia po SSH i instalacji jakiś GUI ? Nie żebym się bał OpenWRT ale w sumie to jeszcze ani jednym ani drugim się nie bawiłem..... nie żebym bał się linuxa, ale DD-WRT jest prostsze w instalacji, dobrze zauwazyłem ?

Pobierasz od nas z forum dd-wrt i wgrywasz do routera poprzez skrętkę. Nic więcej nie potrzebujesz. Jak Ci się znudzi i będziesz chciał wrócić do firmware oryginalnego to zapraszam do wątku "Poradnik" w dziale Instrukcje tam w telegraficznym skrócie opisałem jak to zrobić.

Ok, to jak już mam Cie na linii, to powiedz mi jeszcze na jaki adres należy się połączyć z TP-Linkiem przez TFTP w celu załadowania originalnego softu, gdybym go przypadkiem uwalił np złym softem ? Pytam hipotetycznie. ?

Oczywiście adres LAN softu np: Gargoyle ma domyślnie 192.168.1.1.

Ok, w sumie juz wygooglowałem. Chodziło mi o sytuacje w której zły soft uwala router i połączenie po adresie bramy jest niemożliwe. Mówiąc krótko trup.
Wtedy jak podaje google adres bootloadera to 192.168.0.5 :slight_smile:
Pzdro
Jak czegos nie bede wiedział to się odezwe.

http://dd-wrt.com/wiki/index.php/TFTP_flash - tu masz jeszcze instrukcję z forum dd-wrt.

Otrzymałem TP-LINKa WR740N V 4 .23 z załadowanym softem - przez kolege, który wymiękł na połączeniu SSH z routerem. Wgrany został jakis firmware - sam nie wie jaki, bo nie do konca był zorientowany co tak do konca robi :slight_smile:
Połączyłem się z tym routerem poprzez Putty - Telnet i skonfigurowalem hasło.
Następnie połączyłem się SSH i skonfigurowałem port WAN - interenet działa (był problem z DNSem). Pingi chodzą, wszytko gra.
Pobrałem za pomocą:
"opkg update" - jakąś paczke, następnie wklepałem : "opkg install luci" i niestety wyrzuciło komunikat, iż Luci instalation: Failed, generalnie brakuje jakiś plików.
No to zaczałem kombinować inaczej:
cd /tmp
sciągnałem: wget http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/brcm-2.4/openwrt-brcm-2.4-squashfs.trx
i chcialem uruchomić: sysupgrade -n openwrt-brcm-2.4-squashfs.trx
niestety błąd: Image check "platform check image" - failed
Mam poderzenie, że być może została wgrana zła wersja firmware, bo ten router ma wersje sprzętową v 4.23 - a kolega nie ma pojęcia co załadował.
Co robić, aby zainstalować LuCi ?

Ewidentnie brakuje GUI skoro reszta działa. Próbowałeś z LuCI ?

No właśnie próbowałem to zainstalować, ale nie potrafie. Jak to zainstalowac?
Czy poprawnym firmware dla tego routera jest: http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin
I jak załadować tam LuCi ?

Ok już działa.
Okazało się, że kolega wgrał nie ten soft. Tzn do 740N ale jakiś inny. Załadowalem poprawny, tj: http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-sysupgrade.bin, zaistalowałem Luci wg opisu i działa.
Ps. Gdzie tam jest opcja podbicia TTL ?

Niestety nie bawiłem się w TTL na open-wrt :frowning:
Podobno trzeba dopisać do firewall.user ale czy działa to ci nie powiem.

 # opkg install kmod-ipt-ipopt iptables-mod-ipopt
 # echo "iptables -t mangle -I PREROUTING 1 -i eth0.1 -j TTL --ttl-inc 1" >> /etc/firewall.user
 # /etc/init.d/firewall restart

Tu jeszcze link z openlinksys - [url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=1660

Jeśli chodzi o TTL + 1 to niestety powyższe nie działa.
Działa natomiast prostszy skrypt:

opkg install kmod-ipt-ipopt iptables-mod-ipopt
iptables -t mangle -I POSTROUTING -j TTL --ttl-inc 1

Niestety mam inny problem. O ile w static IP ładnie podając z łapki:

uci set network.wan.proto=static
uci set network.wan.ipaddr=192.168.2.10
uci set network.wan.netmask=255.255.255.0
uci set network.wan.gateway=192.168.2.1
uci set network.wan.dns='8.8.8.8 192.168.2.1'
uci commit network
ifup wan

działa bez zarzutów, o tyle ustawiając opcje DHCP Client niestety mi to nie działa.
Nie przydziela DHCP z automatu. Podejrzewam że IP przydziela, choć nie do końca jestem pewny, bo nie wiem jak to sprawdzić. Są jakieś pakiety wysłane/odebrane, ale DNSa na 100% nie pobiera. Jak to ustawić ? Chodzi mi o swoisty Dynamic IP z DHCP.

Sam serwer DHCP w sieci działa poprawnie? Próbowałeś zmienić pulę adresów na LAN-ie?

Server DHCP w sieci działa poprawnie, gdyż komp dla którego był dedykowany ten internet (MAC) dostaje adresy z automatu. Mac Clone Address też jest poprawnie zrobiony w WAN - ba nawet przypisałem do WANu MACa jeszcze raz dla pewności z linii komend po SSH.
Jeśli chodzi o pule adresów LAN to nic to nie dało, mało tego, spróbowałem na innym internecie(dostawcy) gdzie adres przydzielany również po DHCP jest prywatny z puli 88...... i też lipa. Nawet adresów nie pobiera. W obu przypadkach DHCP Client nie pobiera adresów IP (ISP przydziela w tym przypadku nawet bez Clone MAC Address.) . Coś jest nie hallo. Po Static IP działa pięknie.

Gdzieś czytałem że któraś wersja openwrt miała problem że po zmianie statusu WAN na dynamic port robił się disable.

Ok tylko sprostuje.
Jeśli chodzi o podbicie TTL, to jednak twój skrypt był prawidłowy, mój również podbił o dodatkowe TTL+1 ale tylko jeśli twój już był załadowany.
Zatem prawidłowy działający TTL to:

opkg update
opkg install kmod-ipt-ipopt iptables-mod-ipopt
echo "iptables -t mangle -I PREROUTING 1 -i eth0.1 -j TTL --ttl-inc 1" >> /etc/firewall.user
/etc/init.d/firewall restart
iptables -t mangle -I POSTROUTING -j TTL --ttl-inc 1

gdzie eth0.1 - to nazwa interfacu WAN ( w moim przypadku musiałem zmienić to na eth1). powinien pokazać się wpis "iptables..." w "Custom Roles" - w intefejsie LuCi.
Taka kombinacja zadziałała. Tak woli wyjaśnienia.