Tp-link WR740N + PLAY LTE. Ustawianie statycznego publicznego adresu IP

Witam,
Poszukuję sposobu aby uzyskać statyczne publiczne IP aby klient z zewnątrz mógł połączyć się do mojego komputera.
Niestety mój operator nie daje takiej możliwości dlatego starałem się trochę zgłębić temat i z tego co wywnioskowałem to muszę do routera zainstalować gargoyle oraz plugin OpenVPN. Następnie muszę wykupić serwer vps? I to wszystko razem spiąć.
Mój problem polega na tym że nie wiem dokładnie jak to zrobić. Gargoyle zainstalowałem ale na plugin nie ma miejsca.
Instalować Openwrt? Router ma być ustawiony jako klient? Który serwer polecacie do tego typu działań?

A nie lepiej zarejestrować sie w usłudze NO-IP i wpisać odpowienie ustawienia w routerze w zakładce "Dyn Dns" ?

Niestety ten router ma za mało pamięci aby instalować takie dodatki w postaci VPN-a.

A nie lepiej zarejestrować sie w usłudze NO-IP i wpisać odpowienie ustawienia w routerze w zakładce "Dyn Dns" ?
Domena ddns nie zapewnia dostępu do publicznego IP nie do tego służy.

Czyli jakie rozwiązanie byście proponowali?

Hamachi lub zakup nowego router z możliwością obsługi modemu LTE i VPN lub poszukanie sobie dostawcy który udostępnia klientom publiczne IP bez blokad.

Tylko czy hamachi udostępnia opcję aby wiele osób mogło połączyć się naraz?

Musisz poszukać dokładnych informacji w sieci bo już wieki nie używałem tego programu.