TP LINK - WR740N .. brak połączenia

Witam wszystkich serdecznie.
2 lata temu kupiłem taki router. Wszystko śmigało jak należy ale nagle "pyk". Internet z niewiadomych powodów zniknął.
Jestem zielony w tych sprawach, nie jestem żadnym informatykiem dlatego prosze was o pomoc.
Drugia ikonka z lewej strony miga. Podejrzewam że jest to ikonka konfiguracji ( ten klucz ).
Probówalem cos czytac ale nic nie dało. Ludzie kazali zrobić jakiegos screena z cmd. Proszę

Teraz pisze bo mam podłączony kabel do modemu bezposrednio do mojego laptopa. Czyli internet jest ok.
Mam kumpla, ktory troszeczke wiecej sie zna i cos tam probowal grzebac i mowi ze poprostu modem nie daje ip czy cos takiego.
Naprawde, prosze o pomoc. Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi. :slight_smile:
Kolego obrazki na nasze forum wrzucamy zgodnie z regulaminem - Administrator

Karę sieciową ustaw na automatyczne pobieranie adres IP i wtedy zrób ipconfig /all

Mam wszystko na automatyczne pobieranie.
Gdy proboje sie polaczyc z routerem :

Mysle ze gdzies tutaj jest problem.

Internet podłączony do portu WAN TPlinka? Co to za dostawca? Jaki masz modem od dostawcy w mieszkaniu?

Niestety, nawet nie wiem o czym mówisz w pierwszym pytaniu. Jestem zielony w tych sprawach.
Jeżeli chodzi o dokładnego dostawce to "telewizja kablowa słupsk" http://www.tvkslupsk.pl/tv/
A co do modemu.. thomson tcm 420. Tak wygląda, od dostawcy

Co za problem sprawdzić gdzie masz kabel z modemu? W którym porcie TP-linka? WAN czy LAN?
Żeby mieć dostęp do internetu bezpośrednio z modemu (bez TP-linka) musisz wpisywać jakąś adresację na karcie? Bo widać że to robisz na screen-ach?

Ogolnie zawsze miałem LAN, teraz tylko tak podłączyłem to drugie bo myślałem że może coś zdziała.
Nic nie musze wpisywać.
Moge przez strone sie połączyć z routerem nawet jak nie mam kabelka do niego przypiętego.

Podłącz pod port WAN i daj obrazek ze statusu routera. Masz dostęp do internetu w takiej konfiguracji?