Tp link wr740 problem

witam zainstalowałem soft Gargoyle ustawiłem router jako mostek kliencki by przedłużyć zasięg wifi wszystko sie udało tylko nie mam pojęcia ze strasznie spadła mi na nim prędkość łącza . na routerku ze słabym zasięgiem mam wynik 6m a na tym tp-linku mam 1m co mu poprawic by było oki .chyba ze router lichy ale mam 2 szt i tez je tak samo posiadam jeszcze rouer asmax ar804gu tylko nie mam pojęcia jak go ustawić by działał jak mostek tak jak tp-link co mu dograć itd .przepraszam jak coś źle opisałem ale to moje pierwsze kroki z open-wrt.

Jak według Ciebie mamy czytać ten post? Pisownia się kłania. Proszę post poprawić i następne pisać już poprawnie. Nie ustosunkowanie się do zalecenia odpowiednio nagrodzę. CHACA

Jak wygląda poziom sygnału i zakłócenia w okolicy? Każdy wzmacniacz wprowadza spadki prędkości w sieci bo musi jednym radiem nadać i odebrać sygnał.

sygnał jest w okolicy 80% zakłócenia ciężko mi powiedzieć ale jest troszkę sieci innych może zmiana tp-linka by pomogła tylko na jaki model ? ale tydzień temu było oki bez problemów

Zainstaluj inSSIDer-a i zrób pomiary, pokaż zakładkę NETWORKS. Okoliczne routery mogą zmieniać kanał automatycznie nie mówiąc o ręcznych zmianach przez sąsiadów którzy zauważyli że coś im sieje (mowa o twoim TP_linku).

Możesz zrobić pomiary inSSIDerem?

witam udało mi się ale nie wiem jak wstawić załacznik w jpeg wiec dałem spakowany przepraszam inaczej nie udało mi się moja sieć to gruby28 i tupaklks

Spróbuj ustawić tak WR740N żeby odbierał jak najlepszy sygnał (inny pokój/ parapet). W przypadku repeatera lepiej ustawić go żeby miał lepszy sygnał a słabszy sygnał był na komputerze.
Repeater obcina transfer o około 50% z tego co odbierze.

przestawiłem router w inne miejsce i smiga dużo lepiej a mam pytanie jak bym zainwestował w jakiś inny model taki z 2 lub 3 antenami czy też by była strata 50% prędkości ?

Każdy repeater tak ma. Wynika to z tego że jednym radiem musi odebrać potem wzmocnić i wysłać dalej sygnał. Idealne rozwiązanie to kabel z głównego routera i WR740 jako AP (punkt dostępowy).

kabelka chciałem uniknąć trudno ale bardzo jestem wdzięczny za porady i jestem w szoku że forum działa sprawnie nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi i porad i cierpliwości do mojej pisowni bez pl znaków .Posiadam jeszcze asmaxa ar804gu czy macie jakiś pomysł co mu wgrać open-wrt i jak poprostu możliwości routera widze że są ogromne po zmianie softu.

Niestety z tym routerem nic nie zrobisz nie jest na Athreosie tylko na Conexant.

Jeżeli ktoś w szkole nie nauczył się poprawnej polszczyzny to my tu na forum nic nie poradzimy.

to nie o to chodzi z pl znakami wieczne pisanie przez komunikator w pracy i już weszło w nawyk niestety ale poprawie pisownie .można zamknąć temat .Jeszcze raz dziękuje wszystkim .

Pozdrawiam i zapraszam ponownie na forum.