Tp-link wr740 problem z konfiguracją jako AP

Jak już napisałem w temacie mam problem z konfiguracją routera. Mam radiówkę i kiedy kupiłem laptopa do zachciało mi się wi-fi. Kupiłem model wr740 zaniosłem do nich i skonfigurowali mi go. Teraz po jakimś roku miałem z nim problem i musiałem go przywrócić do ustawień fabrycznych próbowałem go skonfigurować ale nie dałem rady internet po kablu był a po wifi mogłem się podłączyć ale internetu nie miałem. Na laptopie nie mógł wyszukać błędu a na telefonie nie mógł nadać adresu ip. Dzwoniłem do nich ale oni mi nie skonfigurują bo router jest mój. No i muszę go skonfigurować jako AP, i tu zgłaszam się o pomoc.

Internet masz podpięty do portu WAN routera? Zaloguj się na niego i daj zrzut z zakładki status.

Kabel od dostawcy podpięty pod LAN i kabel od tp-linka też LAN podpięty pod pc. Poza nie wiem czy tak ma być ale kiedy mam podpięty kabel tylko od tp linka do pc to mogę wejść na stronę konfiguracyjną, a kiedy podepnę od dostawcy to potem już nie mogę wejść na tą stronę a kiedy znowu go odepnę to już mogę wejść. I screeny teraz po powrocie do ustawień fabrycznych wcześniej tylko ustawiałem zabezpieczenia oraz wyłączałem DHCP(wtedy już w ogóle nie dało dało się wejść na stronę konfiguracyjną).

Podłącz się bez TP_linka i daj obrazek z ipconfig /all wpisane do cmd.

Proszę.

Kolego TytusXP wiem że chcesz pomóc ale spójrz w jakim trybie ma być ustawiony router!?

O Żesz... Rzeczywiście, to ma być tryb AP!!!
Proszę o wymoderowanie i przepraszam za pomyłkę wprowadzającą w błąd.

Ustawił bym router z wyłączonym DHCP i adresem 10.0.0.1 bo coś ta maska jest szeroka u dostawcy. Jak będziesz chciał mieć dostęp do TP-linka będziesz musiał na chwilę zmienić adres IP na karcie sieciowej. Oczywiście bez portu WAN.

Ok ustawiłem tak jak napisał administrator i internet jeśli podepnę od dostawcy i drugi z AP do laptopa przez ethernet to internet jest ale z wifi dalej jest problem zarówno z laptopa jak i z telefonu czy tabletu. Na laptopie przy próbie łączenia pisze że sieć niezidentyfikowana jeżeli wszystko było na karcie ustawione automatycznie, jak próbowałem coś ustawiać ręcznie to udało się jakby połączyć z siecią(zidentyfikował ją) ale internetu i tak nie było. Zamieszczam jeszcze ipconfig z karty wifi(wszystko ustawione z automatu).

Zabezpieczenia WPA2 ustawiłeś w zakładce Wireless Settings? Łączysz się z siecią TP-linka?

Tak zabezpieczenia wpa2 ustawione. Na laptopie gdy się łącze pisze, że nie może zidentyfikować sieci a na tablecie przechodzi autoryzację sieci ale nie może uzyskać adresu ip.

Usuń sieć z listy zapamiętanych sieć w systemie i połącz się ponownie. Jesteś 100% pewny że router działał wcześniej bez WAN-a jako AP?

Próbowałem po raz kolejny się połączyć ale nic z tego. Jestem pewien że działał wcześniej jako AP, bo po zakupie jakoś mi się go udało skonfigurować ale jako zwykły router internet działał ale kazali mi go przynieść i skonfigurowali jako AP więc nie używałem WAN-a. Chyba że by jeszcze jakoś skonfigurować kartę wifi na sztywno ale nie wiem jak.

Spróbuj jeszcze przez port WAN klikając wykryj, zobaczysz czy przydzieli adresację.

Ja bym spróbował go jako router ustawić.
Zresetuj najpierw go do ustawień fabrycznych.
Podłącz narazie tylko komputer do portu LAN.
Ustaw: Network - LAN adres IP 192.168.100.1 ( po zapisaniu ustawień strona konfiguracyjna będzie pod tym adresem)
podłącz teraz kabel od dostawcy do portu WAN
Sprawdź czy wszystko działa, jeśli nie to spróbuj sklonować adres MAC.
Ustaw sobie sieć WiFi wg siebie.

Po ustawieniu go jako router wszystko działa, ale zastanawiam się czy administratorzy będą widzieć to że jest jako router a nie jako AP?

Oni będą widzieli jedno urządzenie. Jak zrobisz klonowanie MAC to zobaczą go jako Twój komputer(prawie).

Co konia obchodzi że go dyszel wyprzedza- to tak na marginesie. Jest dobrze zostawiasz.