Tp link wr702n+netiaspot

Mam problem z konfiguracja Tp link wr702n z netiaspot

WR702N ma służyć jako??? Prosimy o więcej szczegółów.

Probuje postepowac zgodnie z watkiem administratora:

ale zatrzymalam sie na kroku 2 tzn. na Krok 2 - Konfiguracja LAN oraz DHCP na WR702N

Podłączamy router do komputera (przewodowo), otwieramy dowolną przeglądarkę internetową i wpisujemy adres http://tplinklogin.net lub http://192.168.0.254 i a następnie gdy router zapyta o dane logowania wpisujemy:
login: admin i hasło: admin.

Probowalam skonfigurowac tp link ale nie moge polaczyc sie z 192.168.0.254.

"podlaczamy router do komputera przewodem" tzn ze podlaczam tp link do komputera czy router wifi netiaspot

Wr702n ma sluzyc jako modul do cyfrowego polsatu do polaczenia z internetem

Zrobiłaś reset routera do ustawień fabrycznych? Dostajesz jakąś adresację z DHCP routera? Jeżeli nie to musisz dopisać jakiś adres do karty sieciowej z puli 192.168.0.0 np. 192.168.0.200 i wtedy łączyć się z adresem 192.168.0.254 wpisanym do przeglądarki.

Przepraszam ale bede potrzebowac dokladniejszych informacji na temat tej konfiguracji. Nie wiem czy czy mam zresetowac router netia spot czy wr702n, a adresacja to juz wogole nie wiem o co chodzi. Jednak mimo wszystko licze ze znajde tu pomoc :slight_smile:

Cały czas mówimy o konfiguracji TP-linka. Przy takiej konfiguracji potrzebna jest choć podstawowa wiedza z zakresu sieci komputerowych -

Chcialabym sprobowac z Wasza pomoca. Przebrnelam czesciowo przez konfiguracje ale nie do konca. Inaczej by mnie tu nie było. Czy moge liczyc na pomoc?

Zawsze możesz liczyć na pomoc, jednak netiaspoty sprawiają problemy dotyczące serwera DHCP.

Niestety nie wiemy na jakim etapie jesteś? Nikt jasnowidzem nie jest i nie siedzi przed twoim komputerem. Bez szczegółowych informacji z twojej strony trudno będzie coś powiedzieć.

Ja co prawda nie mam nietiaspota . ale używałem kiedyś liveboxa i przypuszczam że jest ten sam problem.
Ip przydzielane przez lb2/netiaspot nie jest prawidłowo przepuszczane dalej przez różne AP-ki.
Wyjście : wyłączyć DHCP w netiaspocie a włączyć je we współpracującym kliencie.

[quote="wlodarek1, post:12, topic:7878"]Wyjście : wyłączyć DHCP w netiaspocie a włączyć je we współpracującym kliencie.
Modify message[/quote]
To jest wyjście chociaż osobiście polecam zawężenie puli DHCP na NS-ie i włączenie DHCP na WR702 z bramą 192.168.1.254. Przyczyna jest bardzo prosta - androidy mogą mieć problem z adresacją kiedy będą się łączyć do NS-a.

Jimasek - napisałeś ciekawą rzecz , która mnie dziwi ; 2 urządzenia współpacujące w trybie CLIENT+AP mogą mieć równocześnie włączone DHCP i oba DHCP nie "pogryzą się " ?
Ja do tej pory myślałem że 2 aktywne DHCP to mogą być tylko w trybie WISP+AP .
A wg ciebie w trybie ; główny router - APclient też tak można >:(
Proszę - oświećcie mnie a tym temacie :slight_smile:

Nie będzie się gryzło. Oczywiście w normalnych instalacjach tego się nie stosuje, tu niestety jest to wyjście awaryjne.
Przykład dla NS-a:
NS - IP 192.168.1.254
DHCP - 192.168.1.1 - 192.168.1.100
WR702 - IP 192.168.1.211
DHCP - 192.168.1.150 - 192.168.1.200
Bama (gateway) 192.168.1.254
DNS - 213.241.79.38 i 213.241.79.37
Testowane działa w sieciach domowych bez żadnego problemu.

Rzeczywiście Jimasek :slight_smile:
Ja zrobiłem takie ustawienia DHCP w swoim routerze głównym [tplink 3631]
Dlaczego nie mogę do posta dołączyć 2 screenów ?!
A taki w repeaterze 850 RE ;

I rzeczywiście ; 2 dhcp nie gryzą się :wink:
Zauważyłem jeszcze 1 ciekawy szczegół ; urządzenia łączące się z repeaterem po WIFI - otrzymują IP z zakresu DHCP ustawionego w repeaterze , ale urządzenia podłączone przewodowo, kabelkiem ethernet do repeatera -- otrzymują IP z zakresu routera głównego :frowning:
Ciekawe dlaczego tak jest :-[

Udało mi się wykonać wszystkie kroki zgodnie z tą instrukcją:

Jednak dekoder nadal wyrzuca info, że nie można połączyć. Jakie jeszcze mogą być przyczyny?

Podłączając komputer do TP-linka masz dostęp do internetu? Jaką adresację wtedy dostajesz z DHCP i czy w ogóle coś dostajesz? Sprawdź w cmd wpisując polecenie ipconfig /all