TP-LINK WR702N + NetiaSpot

Skonfigurowałem wszystko zgodnie z poradnikiem po podłaczeniu do dekodera tp linka i próbie wyszukania sieci wifi wyskakuje mi komunikat : nie wykryto podlaczonego urzadzenia bezprzewodowego upewnij sie ze urzadzenie tp link jest podlaczone do dekodera wykonaj reset urzadzenia bezprzewodowego do ustawien fabrycznych opisanych w instrukcji i sproboj ponownie naciskajac ok. Czy ktoś może wie jak rozwiazać ten problem?
Temat wydzieliłem - proszę nie mieszać wątków na forum bo to utrudnia na pracę - Administrator

Podłączenie powinno być kablowe do dekodera więc o jakim wyszukiwaniu sieci mówisz?

Ok już sobie poradziłem ipla i hgo go na dekoderze CP chodzi. Natomiast mam inny problem tp linka podłączyłem do switcha d linka od switcha podlaczyłem kablem dekoder CP i wszystko ładnie chodzi. Drugim kablem podłączyłem switch do telewizora i tu zaczyna sie problem internet w telewizorze jest , ale po około 1minucie korzystania z youtube przez netcasta następuje tak jakby utrata połączenia niemam neta w telewizorze muszę przeprowadzić ponowny test zgodności polączenia sieci wtedy wszystko jest ok na kolejną minute i tak w kółko.

Na TP_linku masz włączone DHCP i wpisane jakieś DNS-y? Problemem może być też poziom sygnału w miejscu użytkowania TP-link a przy większym zużyciu pasma (oglądanie filmów) mogą być problemy ze stabilnością. Sprawdź w ListAP (guzik Survey) jaki masz poziom sygnału z NS-a.

DHCP włączone zgodnie z konfiguracja tak samo jak dnsy 8.8.8.8 i 8.8.4.4 Poziom sygnału około 40db

Czyli słaby nie jest. Pytanie jak wyglądają zakłócenia od innych sprzętów (co jest bardzo trudne do zmierzenia w domowych warunkach).
Spróbuj zmienić położenie TP-Linka i potestuj. Aktualizację oprogramowania na TV zrobiłeś?

Aktualizacja zrobiona. Spróbuje zmiany położenia tp linka , ale z drugiej strony troche dziwne bo ipla i hbo go bez problemu chodzi nie rozłącza neta tak jak w tv na youtube.

Spróbował bym podłączenia bez TP-linka (kablowo na chwile) z NS-em i wszystko będziesz wiedział czy to wina radia czy samego TV. Oczywiście musiał byś mieć kawałek skrętki aby połączyć TV z NS-em.

Z miłą chęcią tylko router neti mam na dole a reszte sprzętu u góry, także jest mały problem z tym. Potrzebował bym kabla z 30metrów albo i lepiej a takiego nie posiadam. Czyli pozostaje mi tylko przestawianie tp linka?

Nic mi więcej do głowy nie przychodzi. Oczywiście dobrze było by wyeliminować problem z TV.